Amazon brengt eigen gaming service Luna nu ook naar Nederland

20 jun 2024, 14:40 GAMES
luna
Amazon heeft zijn cloudgamingdienst ‘Luna’ beschikbaar gemaakt in Nederland. Consumenten kunnen via hun Prime-abbonement gratis games spelen op het platform. Daarnaast geeft een abonnement op de nieuwe service toegang tot een verzameling van allerlei gametitels. 
Luna Cloud Gaming werd al in 2022 gelanceerd in Amerika en in de afgelopen twee jaar geleidelijk over de wereld verspreid. Vanaf deze week is het platform nu ook beschikbaar in Nederland, Polen en Oostenrijk. Het platform zal beschikbaar zijn voor IOS en Android-apparaten, pc, een selectie televisies van LG en Samsung en Amazon Fire TV. Mensen die al betalen voor een Amazon Prime-lidmaatschap kunnen op de dienst enkele games gratis spelen, waaronder Fortnite, Fallout New Vegas, Metro Exodus en Overcooked.
Daarnaast is er de mogelijkheid om lid te worden van Luna+. Voor 9,99 euro per maand kunnen leden rond de honderd titels spelen. In tegenstelling tot overeenkomende diensten als Xbox LIVE en Playstation+, bestaat het aanbod bij Luna+ grotendeels uit oudere games. Daarnaast heeft uitgever Ubisoft zijn eigenplek op Luna.

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Amazon biedt ook een speciale controller naast de cloudgamingservice aan. Deze is vanaf 26 juni verkrijgbaar voor zeventig euro. De controller zorgt via een wifi-verbinding met de Luna-servers dat eventuele speelvertraging beperkt wordt. Daarnaast werkt de controller ook via usb en bluetooth. Deze controller is echter geen vereiste om te spelen op Luna. Want controllers van andere fabrikanten worden ook ondersteund. Mocht je geen controller in huis hebben of willen kopen kan je via een speciale app je telefoon laten functioneren als controller. 
schermafbeelding 2024 06 20 om 144643

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 05 17 om 132800

Populaire Franse rapper Werenoi op 31-jarige leeftijd overleden

NEWS17 mei, 13:29
schermafbeelding 2025 05 16 om 124507

Gemeente Eindhoven gaat de fout in en hangt ‘PSV Kampioen’ vlaggen te vroeg door de stad

NEWS17 mei, 15:09