GTA 6 spelers in Australië moeten een rijbewijs of id tonen om te kunnen spelen

09 jul , 20:47GAMES
Scherm­afbeelding 2026-07-09 om 20.43.35
Spelers van GTA 6 in Australië moeten straks mogelijk hun echte rijbewijs of een ander identiteitsbewijs gebruiken om de game te kunnen spelen. Dat is het gevolg van de nieuwe online-veiligheidswetten van het land. Grand Theft Auto VI verschijnt op 19 november 2026.
Volgens News.com.au vereisen de Australische online-veiligheidswetten, die in maart van kracht zijn gegaan, een verplichte leeftijdsverificatie voor games als GTA 6. Omdat de game naar verwachting een R18+-classificatie krijgt, moet Rockstar aantonen dat gebruikers volwassen zijn, wat neerkomt op het overleggen van een id of rijbewijs. Bij het niet naleven van de regels riskeert Rockstar bovendien fikse civiele boetes, die kunnen oplopen tot 49,5 miljoen dollar per overtreding.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Opvallend is dat GTA 6 wordt aangeprezen als een singleplayer-game en bij de release nog geen online-modus krijgt. Toch is de kans op een id-check reëel: ook de huidige versie van GTA Online vereist al dat gebruikers zich verifiëren.
Niet het enige land met bezwaren
Australië is niet het enige land waar het spelen van GTA 6 een hoofdpijndossier wordt. Zo verbood Tadzjikistan de franchise volledig, omdat die volgens het land aanzet tot “moord, diefstal en geweld”. Ook in Rusland riepen politici Rockstar op om een gekuiste versie uit te brengen, waarbij zij aanstoot namen aan enkele uitgelekte elementen uit de game.

HET LAATSTE NIEUWS

Split Photo Design

Lil Kleine bevestigt relatie met Selma Omari met alleszeggende boodschap: "I have a crazy girlfriend"

NEWS09 jul, 13:50
shutterstock_2181745545

Chaos bij Noorwegen: Haaland en teamgenoten vetrekken na één nacht uit vijfsterrenhotel

SPORTS09 jul, 20:40
Artwork - Nesim el Ahmadi - Comedy Tour - Je verzint het niet (A3) - V1

Supergaande-oprichter Nesim slachtoffer van auto-inbraak: "F****ng Zwervers"

NEWS09 jul, 20:59
Scherm­afbeelding 2026-07-09 om 21.11.32

RouandYT neemt definitief afstand van prankcalls na dood van twee Syrische tieners: “Wil andere weg inslaan”

NEWS09 jul, 21:21
saibari

Slecht nieuws voor Marokko: Ismael Saibari mist WK-kwartfinale tegen Frankrijk

SPORTS09 jul, 13:58

Loading