50 Cent denkt precies te weten waarom
Eminem na 8 Mile nooit meer een hoofdrol in een film speelde. Volgens de rapper draait het om één ding: controle. Dat vertelde hij in een interview met GQ.
De aanleiding was zijn eigen filmdebuut Get Rich or Die Tryin’ uit 2005. Toen hij eenmaal op de set stond, viel hem op hoe weinig invloed een artiest bij film daadwerkelijk heeft. ‘Ik zei: ik wil een film maken. Maar toen we eenmaal bezig waren, was er eigenlijk geen controle’, aldus 50 Cent.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Precies daar wringt het volgens hem ook bij zijn collega. ‘Dit is waarom ze hem na 8 Mile niet terug konden krijgen, want hij kan dingen wél controleren als we in de studio aan muziek werken’, zegt de rapper over Eminem.
‘Niet klaar tot wij zeggen dat het klaar is’
Het verschil tussen beide werelden zit hem in het laatste woord. ‘Het is niet klaar tot wij zeggen dat het klaar is. We kunnen het doen en overdoen, dat maakt niet uit. Tot het geperfectioneerd is’, legt 50 Cent uit over het maken van muziek. ‘Bij film ben je gewoon iemand in een team van mensen dat een geweldig project kan maken. En dan is er nog een hele cast.’
Het is dat het Eminem bepaald niet aan succes ontbrak. 8 Mile verscheen in 2002, bracht wereldwijd meer dan 240 miljoen dollar op en leverde met ‘Lose Yourself’ een Oscar op voor beste originele nummer. Toch bleef het daarna bij sporadische cameo’s in films en op televisie.
Andere keuze van 50 Cent
50 Cent koos juist de omgekeerde weg. Hij bouwde zijn positie in Hollywood verder uit en groeide uit tot een van de succesvolste televisieproducenten binnen de hiphop, mede dankzij het Power-universum.