Teun Kuilboer overweegt om binnenkort alsnog zijn verhaal te doen over wat er achter de schermen bij de misdaadserie
Sleepers is gebeurd. De acteur, die eerder dit jaar per direct met de
Videoland-serie stopte, wil dat doen op zijn nieuwe
YouTube-kanaal. Dat kondigde hij aan in een filmpje op Instagram.
"Ik zit eraan te denken om daar meer te vertellen over wat er nu allemaal gebeurd is achter de schermen bij onder anderen Sleepers. Daar wil ik wel zorgvuldig mee omgaan", zegt Kuilboer, die daarom benadrukt "geen haast" te hebben.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Toch klinkt in zijn woorden door dat hij het er niet bij laat zitten. "Het is mij alleen wel duidelijk geworden dat er een aantal mensen zijn die over een zeer lange periode het mij achter mijn rug om lastig hebben geprobeerd te maken. En ik vind dat dat uiteindelijk wel benoemd moet worden."
Vertrek in februari
Kuilboer kondigde in februari aan dat hij
per direct stopte met de serie vanwege een "onwerkbare situatie". In diezelfde video sprak de acteur, die de rol van Willem vertolkte, van "manipulatie", "gaslighting", "leugens" en "verborgen agenda's". De samenwerking op de set was volgens hem vanaf het begin al bevreemdend, maar hij hoopte lange tijd op verbetering. Het tegendeel bleek het geval, zei hij toen.
Producent erkende spanningen
Videoland en Fiction Valley, de producent van Sleepers, erkenden later dat er "in het verleden spanningen zijn geweest rondom de samenwerking en de creatieve invulling" van de rol van Kuilboer. Zijn vertrek zette destijds een bredere discussie in gang: kort erna spraken meerdere actrices die aan de serie meewerkten zich uit over de werksfeer in de Nederlandse tv- en filmindustrie.
Het conflict werd in de dagen daarna vooral gelezen als een botsing tussen Kuilboer en medehoofdrolspeler Robert de Hoog, die als showrunner ook verantwoordelijk was voor de creatieve richting van de serie. Kuilboer noemde in zijn video zelf geen namen, en doet dat nu opnieuw niet.
Sleepers is een van de best bekeken Nederlandse dramaseries van de afgelopen jaren en werd na het derde seizoen afgesloten. Juist omdat de serie inmiddels is afgerond, kan Kuilboer vrijer praten dan tijdens de opnames, al houdt hij het voorlopig bij een aankondiging.
Ook ruimte voor lichtere content
Het nieuwe kanaal wordt overigens niet uitsluitend een podium voor die kwestie. "Misschien kunnen we ook leuke dingen doen, maar daar ben ik nog over aan het nadenken", aldus Kuilboer. Wanneer de eerste video online komt, en of daar dan meteen onthullingen in zitten, liet hij in het midden.