Belastingdienst, douane en politie doen inval bij Club Blu, eigenaar voortvluchtig

26 jan 2023, 13:07NEWS
18 b2 Club BLU
Woensdagochtend hebben de belastingdienst, douane en politie een inval gedaan bij Rotterdamse uitgaansgelegenheid Club Blu. De eigenaar Ibrahim Y. wordt verdacht van grootschalige drugshandel, maar is voortvluchtig meldt het AD.
De overheidsinstanties stonden voor de deur van Club Blu met vrachtwagens om alles van waarde in beslag te nemen. Of dit te maken heeft met een belastingschuld of het onderzoek naar de criminele activiteiten van de eigenaar is onduidelijk en wilde de belastingdienst ook geen antwoord op geven vanwege hun 'geheimhoudingsplicht'.
Ibrahim Y. heeft vanuit Dubai waar hij een nog een Club Blu heeft via Whatsapp gereageerd op de inval. "Het is gewoon machtsmisbruik, waardoor het steeds moeilijker wordt om mij te verdedigen," legt hij uit. Op de vraag waarom deze inval plaatsvond kon hij geen antwoord geven. "De een gooit me dicht, de ander legt beslag en de volgende voert een onderzoek uit."

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Club Blu is al vaker gelinkt aan criminele activiteiten, maar dit werd in het verleden nooit hard gemaakt. De club werd door Burgemeester Aboutaleb meerdere keren gesloten na dat er vanaf 2017 meerdere malen granaten voor de deur van de club werden gevonden. De Gemeente Rotterdam probeerde ook het huurcontract met de eigenaar van Club Blu te beëindigen, maar dat lukte steeds niet.
In 2022 veranderde de zaak toen het OM bewijs vond waarin duidelijk werd dat Ibrahim Y. betrokken was bij cocaïnetransport. Het OM verdenkt de eigenaar ook ervan een club in Zoetermeer te hebben gekocht met drugsgeld en deze in te zetten puur om wit te wassen.
"Er is geen bewijs dat ik schuldig ben, laat staan bewijs om mij veroordeeld te krijgen," vertelt Ibrahim Y. via Whatsapp. "Ik trek mij er niks meer van aan. Ik weet dat ze alles zullen doen om mij kapot te maken en ik weet dat ik er alles aan zal doen om dat niet te laten gebeuren."
Ibrahim Y. is voortvluchtig en runt op dit moment Club Blu in Dubai. In Nederland zijn al zijn clubs gesloten en uitgeschreven bij de Kamer van Koophandel. Over de granaten die in het verleden voor zijn club gelegd werden zou volgens hem gedaan zijn door ‘iemand die deed alsof hij mijn vriend was, maar mij wilde afpersen.’

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 06 16 om 214854

Yousef Abd (Sevn Alias) wil niet dat fans nog naar zijn muziek luisteren: "Vanuit het geloof is het een zonde"

NEWS16 jun, 21:49
shutterstock 546086749

R. Kelly opgenomen in ziekenhuis na overdosis, advocaat vreest voor zijn leven en eist vrijlating

NEWS17 jun, 7:50
schermafbeelding 2025 06 16 om 171953

Glory kickbokser Michael Boapeah snapt niet waarom jury hem niet zijn punten gaf in titelgevecht met Donovan Wisse

NEWS16 jun, 17:20
schermafbeelding 2025 06 16 om 230150

Rico Verhoeven snapt kritiek op zijn wereldtitelgevecht niet, maar staat wel open voor nog een gevecht tegen Badr Hari

NEWS17 jun, 00:06
yamal fati

Het 12 jaar oudere OnlyFans-model krijgt doodsbedreigingen na onthulling relatie met Lamine Yamal

NEWS17 jun, 15:05