Deze zomer keerde Brian Brobbey definitief terug bij
Ajax. Alleen was niet bekend dat er kapers op de kust waren. In een interview met Voetbal International vertelt de spits dat Ten Hag hem had benaderd om naar Manchester United mee te komen.
Voor Brobbey was dat geen optie. "Ik wilde per se naar Ajax. Erik wilde ook met me samenwerken, appte een keertje of ik ervoor open stond, maar ik heb hem netjes bedankt", vertelt Brobbey. "Ik wilde terug. Mijn vrienden hier, de speelstijl van Ajax, het was gewoon nog niet af. Ik moet hier eerst nog echt slagen als spits van Ajax 1. Zo voelde ook het afgelopen half jaar, toen ik op huurbasis hier speelde. Ik had daarna echt het gevoel: ik moet echt terug."
Brobbey tekende vorige maand een contract bij Ajax tot media 2027. Hij is afkomstig uit de Ajax jeugd, maar vertrok vorig jaar naar RB Leipzig, omdat hij zijn contract niet wilde verlengen. Tijdens de tweede helft van vorig seizoen keerde Brobbey op huurbasis terug naar Amsterdam. Ajax betaalde 16,35 miljoen euro voor de spits.
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.