Celstraf van negen maanden voor Wiz Khalifa in Roemenië vernietigd, maar rapper is nog niet van de zaak af
• NEWS

Lees ook
Goed nieuws voor Wiz Khalifa in zijn Roemeense drugszaak. Een rechtbank in Boekarest heeft dinsdag de celstraf van negen maanden die de rapper in december 2025 kreeg opgelegd vernietigd, inclusief het bijbehorende arrestatiebevel. Helemaal van de zaak af is hij echter nog niet.
Khalifa kreeg aanvankelijk alleen een boete van 3.600 lei (zo'n 700 euro) voor het bezit van een risicodrug. Nadat anti-terreur- en misdaaddienst DIICOT in beroep ging, werd dat in december omgezet in negen maanden cel, waarna hij zelfs op een opsporingslijst belandde.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Met de uitspraak van dinsdag is niet alleen de straf van tafel; ook het vonnis zelf is geschrapt. De zaak is daarmee terug bij af: bij de oorspronkelijke boete. DIICOT gaat opnieuw in beroep en krijgt op 12 november een nieuwe zitting om die argumenten te herhalen.
Niet vrijgesproken
Wiz Khalifa is dus niet vrijgesproken en de zaak loopt nog. Maar de dreiging van een celstraf is voorlopig weg, en dat is na ruim twee jaar procederen een duidelijke overwinning voor de rapper.
De zaak draait om zijn optreden op het festival Beach, Please! in Costinești op 13 juli 2024. Khalifa stak op het podium een joint op, wat tot een onderzoek leidde. Hij zou 18,53 gram cannabis bij zich hebben gehad en werd aangeklaagd voor illegaal bezit van een risicodrug.
Lees ook
Loading







