Childish Gambino wint This Is America rechtszaak, rechter bepaalt dat hij het nummer niet gestolen heeft

15 mei 2024, 18:59NEWS
schermafbeelding 2024 05 15 om 200441
Childish Gambino heeft een belangrijke juridische overwinning behaald nadat een federaal hof van beroep het laatste beroep van rapper Kidd Wes heeft afgewezen. Wes beschuldigde Gambino van auteursrechtinbreuk, bewerend dat "This Is America" plagiaat is van zijn nummer "Made in America" uit 2016. In 2023 verloor Wes zijn eerste rechtszaak omdat hij er niet in slaagde het auteursrecht op de muzikale compositie van zijn oorspronkelijke nummer te registreren.
Rechter Victor Marrero verklaarde destijds dat, zelfs als Wes het juiste auteursrecht had, hij niet vond dat Gambino inbreuk had gemaakt op zijn nummer. Marrero oordeelde dat de elementen van Wes' compositie onvoldoende origineel waren om auteursrechtelijke bescherming te verdienen en dat ze niet substantieel leken op Gambino's nummer.
De overwinning voor Gambino komt op een moment dat hij zijn fans verraste met een nieuw project, Atavista, een heruitgave van zijn vierde studioalbum 3.15.20.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-07-22 om 15.57.26

Stuntkabouter nog steeds in Frankrijk, nabestaanden filmmaker willen duidelijkheid na fataal ongeluk

NEWS22 jul, 15:58
Scherm­afbeelding 2026-07-22 om 16.12.26

Broer Samuel Onuha deelt statement en ziet gebeurtenissen Mykonos als een "psychische episode"

NEWS22 jul, 16:35
EA-FC-27-cover-art-announced

'EA Sports FC27 krijgt door regels rondom Ultimate Team opeens de minimale leeftijd van 16 jaar oud'

NEWS22 jul, 17:00
fernandohalman

Vrouw veroordeeld tot forse taakstraf en contactverbod voor stalken radio-dj Fernando Halman

NEWS22 jul, 15:44

Loading