De concerten van
Kanye West en
Travis Scott in Italië gaan niet door. De optredens op 17 en 18 juli in de Rcf Arena in Reggio Emilia zijn officieel afgelast door de plaatselijke overheidsfunctionaris Salvatore Angieri, vanwege zorgen over openbare orde en veiligheid.
Het besluit viel na een vergadering van het provinciaal comité op 25 mei, op verzoek van consumentenorganisatie Codacons en de Joodse gemeenschap van Modena en Reggio Emilia. De vrees voor tegendemonstraties bij een evenement met 103.000 verwachte bezoekers gaf de doorslag. De overige optredens op het Pulse of Gaia Festival, voorheen bekend onder de naam Hellwatt Festival, van o.a. Offset, Ice Spice, Wiz Khalifa en Tyla, zijn vooralsnog bevestigd en gaan gewoon door.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Het is opnieuw een streep door een show van West's comeback tour. Eerder werden zijn concerten al geannuleerd in Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk vanwege zijn antisemitische uitlatingen, waarin hij Adolf Hitler verheerlijkte. De Britse overheid kondigde in april een inreisverbod af voor de rapper. Ook in Italië werd politieke druk uitgeoefend: oppositieleider Carlo Calenda diende een parlementaire vraag in om West een visum te weigeren.
Ondanks de opeengestapelde annuleringen gaat de tour op andere plekken wel door. Zaterdag 30 mei treedt West op in Istanbul, zijn eerste Europese show in elf jaar. Komende weken staan ook optredens gepland in Georgië, Spanje, Nederland en Albanië. Voor de show in Nederland werden na weken van onzekerheid op 28 mei de definitieve vergunningen verstrekt door de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch.