In tegenstelling tot eerdere berichten is Drake toch niet van plan om de strijd tegen Universal Music Group op te geven. De Canadese rapper heeft vandaag een rechtszaak aangespannen tegen UMG waarin hij beweert dat ze ‘valse en kwetsende teksten’ hebben gepromoot met de release van “Not Like Us” van Kendrick Lamar.
De zaak is vandaag ingediend bij de rechtbank van New York. In de documenten is te lezen dat Drake UMG verantwoordelijk houdt omdat ze een nummer met lyrics en beelden hebben uitgebracht en gepromoot waarin hij vals wordt beschuldigd van pedofilie.
In de rechtszaak haalt Drake aan dat de release van het nummer een goudmijn was voor het label en zij andere motieven hadden om het nummer zo succesvol mogelijk te maken. Volgens de Canadees zou het nummer een extra push hebben gekregen om zijn carrière te schaden voor toekomstige onderhandelingen.
Ook claimt hij bewijs te hebben dat Universal Music fraude zou hebben gepleegd en hierbij 30 miljoen streams te hebben gekocht bij een streaming farm voor het nummer. Een ander punt zou zijn dat een radiostation zou zijn omgekocht om het nummer zoveel mogelijk te draaien.
De Superbowl halftime show, waar Kendrick Lamar zal optreden in februari, zou ook voor elkaar zijn gekregen door UMG om het nummer opnieuw een zo groot mogelijk podium te geven.
Ondanks de rechtszaak draait om “Not Like Us” blijft Kendrick Lamar volledig buiten schot. "This lawsuit is not about the artist who created 'Not Like Us.' It is, instead, entirely about UMG, the music company that decided to publish, promote, exploit, and monetize”, verklaart Drake zich nader in de rechtszaak.
In de rechtszaak wordt ook uitgelegd dat de valse beschuldigingen de rapper zijn leven in gevaar hebben gebracht. Bewijs hiervan zouden de meerdere schietpartijen zijn rondom zijn huis in Toronto waarbij zelfs een beveiliger werd neergeschoten.
Alhoewel Drake vandaag de eerdere aangespannen zaak tegen Universal Music en Spotify liet vallen was dat dus puur om ruimte te maken voor nieuwe aanklachten tegen het label.