Duitse politici woedend dat nationaal elftal adidas inruilt voor Nike: "Commercie vernietigt een stukje 'thuis'"

22 mrt 2024, 13:48 NEWS
schermafbeelding 2024 03 22 om 135904

De Duitse voetbalbond neemt na ruim 70 jaar afscheid van adidas als sponsor. Over drie jaar wordt het Duitse merk ingeruild voor Nike en dat zit Duitse politici niet lekker.

"Ik kan me het Duitse shirt zonder de drie strepen nauwelijks voorstellen", zegt Minister van Economische Zaken Robert Habeck in een verklaring. "Voor mij hebben adidas en zwart-rood-goud altijd bij elkaar gehoord."

Habeck gaat nog een stapje verder en zegt dat hij gehoopt had op meer patriottisme van de Duitse bond, DFB. Hij noemt adidas als sponsor "een stukje Duitse identiteit". 

Aanbevolen Video - Scroll om verder te leze

Minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach bemoeit zich ook met de beslissing en spreekt van een foute beslissing. "Een Amerikaans bedrijf in plaats daarvan? Ik denk dat het een verkeerde beslissing is als de commercie een traditie en een stukje thuis vernietigt..." zegt hij op X.

De bond zegt dat het aanbod van Nike een stuk beter was dan van andere merken, waaronder adidas. Volgens Handelblatt is de deal 100 miljoen waard en dat zou twee keer zoveel zijn als de huidige adidas deal, die in 2026 afloopt.

HET LAATSTE NIEUWS

shutterstock 2210905743

Voormalig international gaf Louis van Gaal een klap in zijn gezicht: "Wie denk je wel niet dat je bent?"

NEWS19 mrt, 13:23
schermafbeelding 2025 03 19 om 121206

Saaff waarschuwt zijn volgers na verontrustende berichten over steekpartij: "Die blauwe mensen nemen een kijkje erin"

NEWS19 mrt, 12:08
schermafbeelding 2025 03 19 om 154200

Boef deelt één van de voordelen van het luxe leven in Dubai als hij met zijn kinderen op een jacht zit: "Dat is andere level"

NEWS19 mrt, 15:55
schermafbeelding 2025 03 19 om 111302

Ronnie Flex legt uit hoe Sneuvie de Legende is geboren is en hoe hij het plezier kwijtraakte: "Grootste oorzaak is succes geweest"

NEWS19 mrt, 11:13
schermafbeelding 2025 03 19 om 152109

Kickboksorganisatie Glory gaat naar Amerika en zet deur open voor gevecht met Jake Paul na nieuwe samenwerking

NEWS19 mrt, 14:37