Ex-lachgaskoning Deniz Üresin verliest en moet toch een miljoen aan dwangsommen betalen

26 apr 2023, 12:35NEWS
schermafbeelding 2023 04 26 om 133131
Ex-lachgaskoning Deniz Üresin moest in totaal een miljoen euro aan dwangsommen betalen, omdat hij niet wilde stoppen met de verkoop van zijn lachgas. Hij verklaarde dat hij geen straatverkoper was, maar online bestellingen leverde. Hij stapte naar de rechter, maar die had geen boodschap aan zijn verhaal. Hij stapte naar de Raad van State, maar die schaarde zich achter de rechter en de dwangsommen blijven staan.
Omdat het straatverkoop van lachgas op veel plekken in Amsterdam is verboden wist Üresin een manier te vinden om zijn lachgas te verkopen. Hij vroeg zijn medewerkers om met een bakfiets langs klanten te gaan en maximaal een kwartiertje op dezelfde plek te blijven staan. Op die manier was hij een koerier, geen straatverkoper. 
Op papier een goed idee, maar het pakte anders uit. Zijn bakfietsen stonden urenlang op dezelfde plek met de teksten "pinnen ja graag" en "betaal hier ook". Dit ontkende de ondernemer niet. De Gemeente Amsterdam vond dat Üresin voor "ontoelaatbare hinder" zorgde door koste wat het kost grote hoeveelheden lachgas te verkopen. Dit blijkt uit een rechtbankverslag. In 2019 legde de gemeente hem al dwangsommen op die opliepen tot een miljoen. Deliverbro's, voorheen Ufogas, vocht dat besluit aan bij de rechter maar behaalde hier niks mee. Nu sluit de Raad van State zich aan bij de uitspraak van de rechter en staat het besluit vast.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Volgens de gemeente ontstaat er hinder van het geluid van vollopende en knappende ballonnen en ook hier was Deniz Üresin het niet mee eens. Regels tegen geluidsoverlast zouden alleen gelden over toestellen, geluidsapparaten of machines en volgens hem valt lachgastank niet onder. Maar dit argument werd erg snel terzijde gelegd: de Algemene Plaatselijke Verordening is ruimer dan de eigenaar van het lachgasbedrijf dacht. Daarnaast maakte de landelijke overheid zich zorgen om de gezondheidsrisico's die lachgas met zich meebrengt. 

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-05-13 om 22.21.24

GTA 6 is nu te pre-orderen bij Nederlandse webshop onder unieke voorwaarde

NEWS03 jun, 12:48
schermafbeelding 2024 09 16 om 133028

LSD-oprichter Nino vraagt via GoFundMe om hulp na maandenlange burn-out

NEWS03 jun, 18:08
Scherm­afbeelding 2026-05-05 om 14.07.51

Kanye West geland op Schiphol voor concerten in GelreDome

NEWS03 jun, 13:11
shutterstock_2509744101

Zwitserland in de problemen op WK: VS weigert basisspeler toegang

SPORTS03 jun, 13:33

Loading