FC Barcelona verdacht van omkopen oud scheidsrechters baas

15 feb 2023, 16:36 NEWS
Opera Snapshot 2023 02 15 163346 iytimg com
Het Spaanse OM is een onderzoek gestart naar FC Barcelona wegens verdachte betalingen aan de oud-vicepresident van de technische commissie van scheidsrechters, Jose Maria Enriquez Negreira.
Naar verluidt zou de Catalaanse club, onder het beleid van voormalig Barca president Josep Bartomeu, 1,4 miljoen euro hebben overgemaakt naar Negreira. Barca ontkent elke vorm van omkoping en beweert dat de ksoten waren voor 'advieswerk dat Negreira verrichtte over hoe spelers zich moesten gedragen tegenover scheidsrechters'.
De Spanjaard beweert ook tips te hebben gegeven over wat spelers van Barcelona wel en niet konden maken op het veld, afhankelijk van welke scheidsrechter een bepaalde wedstrijd floot. Desondanks is hier geen bewijs van aangezien Negreira nog geen enkel document naar buiten heeft laten komen waaruit blijkt dat hij dit soort diensten voor de ploeg van Frenkie de Jong Xavi heeft verricht.

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

In een statement die de club club afgelopen woensdag plaatste via hun eigen kanalen, geeft de club toe dat het gebruik gemaakt heeft van de diensten van een ‘externe technische consultant’, maar ontkennen ze het omkopen van Negreira.
"FC Barcelona heeft in het verleden de diensten van een externe technische consultant ingehuurd, die technische rapporten in videoformaat leverde met betrekking tot spelers van lagere categorieën in Spanje voor ons technisch secretariaat. Bovendien werd de relatie met de externe leverancier later uitgebreid met technische rapporten over professionele arbitrage om de informatie aan te vullen die de coachingstaf van het eerste team en de reserves nodig heeft, een gebruikelijke praktijk in professionele voetbalclubs", luidt het statement van Barcelona.
Het is vooralsnog onduidelijk of en wat voor straf de club te wachten staat aangezien het OM de zaak nog onderzoekt.
Coach en onder meer oud speler Xavi liet vandaag in een persconferentie voorafgaand aan het duel tegen Manchester United weten: "Ik probeer me te concentreren op het voetbal. De club heeft een verklaring gedeeld. Er is al een statement uitgegaan en ik sluit mij daar bij aan. Bovendien gaat dit over jaren dat ik er zelf niet bij was."
Wat wel erg opvallend is dat de club tussen 2016 en 2018 in meer dan 70 opeenvolgende wedstrijden geen enkele penalty tegen kreeg...

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2024 08 01 om 151329

Kanye West dropt bizarre videoclip voor nieuwe track 'Heil H*tl*r' en maakt gebruik van controversiële speech uit 1940

NEWS08 mei, 14:53
schermafbeelding 2025 05 08 om 113124

Steven Bergwijn geeft Broederliefde een rondleiding door zijn miljoenen woning in Saudi-Arabië

NEWS08 mei, 12:39
ricoverhoeven vechtscenes

Rico Verhoeven gaat viraal met 'Jackie Chan-achtige' moves in nieuwe vechtscenes: "Ik geef Alex Soze 10 seconden..."

NEWS08 mei, 15:37
shutterstock 2545783377

Man uit Katwijk weigert bedrag van 57 miljoen euro en krijgt ruzie met rechter: 'Je bent een zielig mannetje"

NEWS08 mei, 14:39
schermafbeelding 2025 05 08 om 160243

Delany legt uit waarom ze de show in het voorprogramma van Trey Songz heeft gecanceld: "Er zat een luchtje aan"

NEWS08 mei, 16:11