Feyenoord legende vindt dat zijn oude club niks te zoeken heeft in de Champions League: "Dan ben ik nog netjes"

17 okt 2024, 12:28NEWS
schermafbeelding 2024 09 25 om 145416
Pierre van Hooijdonk heeft zich uitgesproken over de tegenvallende prestaties van Feyenoord dit seizoen en benadrukt dat de Rotterdammers zich volledig moeten richten op het veiligstellen van de tweede plaats in de Eredivisie. Volgens de oud-spits, die de selectie van Feyenoord als zwakker inschat dan voorgaande jaren, zijn de resultaten in de Champions League voor de club momenteel geen prioriteit.
Van Hooijdonk stelt dat het vertrek van spelers als Mats Wieffer, Lutsharel Geertruida en Yankuba Minteh niet voldoende is opgevangen, waardoor het niveau van het team fors is gedaald. Hij uitte zijn zorgen over de aanvalslinie, waar het uitvallen van Santiago Giménez met een blessure zwaar weegt. De nieuwkomers Julián Carranza en Ayase Ueda hebben tot nu toe niet weten te overtuigen. "Ik denk niet dat Ueda het niveau van Giménez zal bereiken," aldus Van Hooijdonk.
De voormalig aanvaller waarschuwt dat als Feyenoord zich te veel richt op de Champions League, het ten koste kan gaan van de prestaties in de Eredivisie. “Als ze steken laten vallen in de competitie, kunnen ze zomaar de tweede plek mislopen, en daarmee ook de miljoenen die horen bij directe kwalificatie voor de Champions League.” Van Hooijdonk ziet de club stil staan in haar ontwikkeling en vreest dat mislukte plaatsing in de Champions League een stap terug zou betekenen na jaren van progressie.

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Ondanks de winst van Feyenoord op Girona blijft Van Hooijdonk bij zijn standpunt dat Feyenoord niks in de Champions League te zoeken heeft. "Dat waren twee ploegen die allebei niet goed waren, Feyenoord trok toevallig aan het langste eind." Hij weet dat die mening hem waarschijnlijk niet in dank wordt afgenomen. "Daar maak ik me heus niet populair mee, nee. Dat weet ik. Zeker niet voor de mensen die druk zijn met coëfficiënten, maar voor Feyenoord als club is het simpelweg beter."
Feyenoord speelt de komende weken tegen Go Ahead Eagles, Benfica, FC Utrecht, Ajax en AZ. Een cruciale periode met het oog op kwalificatie voor de Champions League van volgend jaar.

HET LAATSTE NIEUWS

rico vs warriorpodcast

Rico Verhoeven probeerde kritische podcasthost te intimideren tijdens Glory 100 persconferentie: "Wie denk je dat je bent?"

NEWS19 jun, 15:57
shutterstock 2517038955

Real Madrid laat weten dat Kylian Mbappé is opgenomen in het ziekenhuis

NEWS19 jun, 15:42
schermafbeelding 2025 06 19 om 143404

Tweelingbroer van S10 overleden na val uit flat in Amsterdam West

NEWS19 jun, 14:35
shutterstock 655013812

Cassie dreigt in gelekte voicememo’s man te doden om freak-off video's

NEWS19 jun, 13:20
schermafbeelding 2025 06 19 om 170122

Hoger beroep in zedenzaak Ali B pas in maart volgend jaar van start

NEWS19 jun, 17:05