Glen Faria kent een bijzonder en vrij uniek carrièrepad in de Nederlandse muziekscene. Hij kende groot succes met Flinke Namen en bracht in 2013 als Fit het album Glen Faria uit.
Vanaf dat moment bracht hij enkele singles uit en in 2018 mocht hij meedoen met Beste Zangers. Vanuit dat programma werden zijn nummers Jij Weet Het (gezongen door Tino Martin) en Duurt Te Lang (gezongen door Davina Michelle) uitgebracht en dat werden gigantische hits.
Terwijl zijn carrière in de lift zat verloor hij echter zijn broer Melvin aan een bloedvergiftiging. Bij Fernando Halman doet hij een boekje open over zijn band en het verlies. Hij vertelt dat de twee een sterke band hadden en altijd met zijn tweeën optrokken. Volgens de artiest is zijn broer degene die hem altijd gepusht heeft en het lef heeft gegeven om bepaalde dingen te doen.
Aanbevolen Video - Scroll om verder te lezen
Faria vertelt dat hij niet de kracht had om door te pakken in zijn carrière en eraan dacht om te stoppen met muziek. Hij zegt dat het rouwproces moeilijk ging voor hem en niet echt gedeald heeft met het verlies.
Uiteindelijk vond het de kracht weer terug om muziek te maken en bracht hij de EP Mella uit, vernoemd naar zijn broer en met voicenotes van hem tussen de nummers door. Vorig jaar bracht hij vervolgens het album Faria uit met o.a. de hits Hoe Weet Je Dat en Terug Naar Nu met zijn zoon Jaïr.
Verder spreekt hij in het gesprek over vriendschap, familie, muziek als therapie, succes en het omarmen van emoties.