Rihanna krijgt mogelijk een nieuwe zakenpartner aan haar zijde bij Fenty Beauty, en het is een bekende naam. MarcyPen Capital Partners, het investeringsfonds dat
Jay-Z mede oprichtte, staat volgens ingewijden op het punt het 50 procent-belang van luxeconcern LVMH in het cosmeticamerk over te nemen. Daarmee zou het fonds naast Rihanna de andere helft van het bedrijf in handen krijgen.
De deal zou binnen drie tot vier weken kunnen worden getekend. Over de financiële voorwaarden is niets bekendgemaakt en MarcyPen wilde niet reageren op de berichten. De verkoop zit al bijna een jaar in de pijplijn: in oktober 2025 werd bekend dat LVMH zijn opties voor het Fenty-belang aan het verkennen was en daarvoor zakenbank Evercore had ingeschakeld. Toen al werd de waarde van het bedrijf geschat op 1 tot 2 miljard dollar, en in 2024 zou Fenty Beauty zo'n 450 miljoen dollar netto-omzet hebben gedraaid. Een belang van 50 procent vertegenwoordigt dus al snel honderden miljoenen.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Rihanna lanceerde Fenty Beauty in 2017 samen met Kendo Brands, de beautytak van LVMH, het Franse luxeconcern achter merken als Louis Vuitton en Dior. Op de website van het merk wordt het bedrijf nog altijd omschreven als een joint venture tussen Rihanna en Kendo. Als de overname doorgaat, stapt LVMH uit die constructie en houdt Rihanna haar eigen belang.
Niet de eerste keer
Voor Jay-Z is het niet zijn eerste investering in het imperium van Rihanna. Marcy Venture Partners, het fonds dat hij mede oprichtte voordat het opging in MarcyPen, stapte eerder al in bij
Savage X Fenty, het lingeriemerk van de zangeres. Die relatie loopt al meerdere investeringsrondes en bestond in 2021 al.
Fenty Beauty is een van de belangrijkste onderdelen van Rihanna's zakelijke portfolio. Bij de lancering in 2017 viel het merk op met foundation in veertig tinten, waarmee het vooral consumenten met een donkere huid bediende die door grote cosmeticamerken lang waren genegeerd. Sindsdien is het bedrijf uitgebreid naar allerlei beautycategorieën en groeide het uit tot een grote pijler onder het vermogen van Rihanna.
Deal nog niet rond
De overname zou de zakelijke band tussen Rihanna en het investeringsnetwerk van Jay-Z, die elkaar al kennen sinds hij haar in 2005 bij Def Jam tekende, verder verdiepen. Maar rond is het nog niet: de handtekeningen zouden pas later in oktober worden gezet en tot die tijd kan er nog van alles veranderen.