Jaykoppig wint hoger beroep en is terug: "Halsema wilde me een verbod geven"

30 apr 2024, 10:04NEWS
schermafbeelding 2024 04 30 om 102358
In de nasleep van de moord op Bigidagoe deelde burgemeester Femke Halsema van Amsterdam een online gebiedsverbod uit aan een toen nog onbekend persoon. Er zou sprake zijn van enkele ernstige geweldsincidenten tussen verschillende groepen, waardoor de burgemeester zich genoodzaakt zag om voor het eerst deze maatregel te gebruiken.
Vandaag komen we erachter dat het verbod voor Jaykoppig was. Hij is inmiddels terug op Instagram en hij legt uit dat hij in hoger beroep is gegaan tegen het verbod en die zaak gewonnen heeft. "Ik ben een mens met rechten," zegt hij in een video op zijn Instagram. "Zij hebben die zaak verloren, wij hebben gewonnen."
Jaykoppig werd ervan beschuldigd 'online concrete bedreigingen geuit te hebben richting leden van een andere rapgroep'. Volgens Halsema gebruikte ze het middel om verdere escalatie te voorkomen, nadat er volgens haar al meerdere slachtoffers zijn gevallen over en weer.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Het is niet de eerste keer dat een online gebiedsverbod wordt teruggedraaid. De burgemeester van Utrecht werd teruggeroepen nadat zij een jongen uit Zeist een online gebiedsverbod had gegeven, nadat hij zich uitsprak tegen de corona maatregelen.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-05-13 om 22.21.24

GTA 6 is nu te pre-orderen bij Nederlandse webshop onder unieke voorwaarde

NEWS03 jun, 12:48
schermafbeelding 2024 09 16 om 133028

LSD-oprichter Nino vraagt via GoFundMe om hulp na maandenlange burn-out

NEWS03 jun, 18:08
Scherm­afbeelding 2026-05-05 om 14.07.51

Kanye West geland op Schiphol voor concerten in GelreDome

NEWS03 jun, 13:11
shutterstock_2509744101

Zwitserland in de problemen op WK: VS weigert basisspeler toegang

SPORTS03 jun, 13:33

Loading