Josylvio deed tijdens een workshop in Huize Feniks van Esko een opvallende onthulling over zijn carrière aan een groep beginnende artiesten. Hij liet nameiijk weten op het punt te hebben gestaan om te stoppen met muziek maken vanwege de impact van de coronapandemie. Door het wegvallen van een groot aantal shows liep hij naar eigen zeggen bijna drie miljoen euro mis.
“Ik stond voor misschien 15 tot 20 maanden volgeboekt met shows,” vertelt hij. “Dat is meer dan drie miljoen euro. En toen kwam corona. Alles werd ingetrokken.”
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
De periode raakte hem niet alleen financieel, maar ook creatief. Josylvio zegt dat hij opnieuw moest uitvinden wie hij was als artiest. Zijn album Abu Omar was het resultaat van die zoektocht.
“Die albums die je had liggen, zijn na twee, drie jaar niet meer relevant. Dus je moet jezelf heruitvinden. Ik zat niet lekker in mijn vel en heb lange tijd geen muziek gemaakt,” legt hij uit. “Het voelde alsof ik uit mijn run werd gehaald.”