Kempi vecht 'astronomisch hoge dwangsom' van ex-vriendin aan na beelden van zijn kind in videoclip

15 jun , 17:39NEWS
Scherm­afbeelding 2026-03-31 om 13.32.05
Kempi (39) heeft zich maandag in de rechtbank in Den Haag verzet tegen een dwangsom die inmiddels is opgelopen tot tienduizenden euro’s. De zaak draait om de in april uitgebrachte videoclip Rechtszaal waarin hij beelden van zijn kind liet zien. De rapper en zijn ex-partner, met wie hij samen een kind heeft, zaten tegenover elkaar in de zaal.
In april bepaalde de rechter al dat Kempi, echte naam Jerrely Slijger, herkenbare beelden van het kind van sociale media moest halen. Omdat dat niet zou zijn gebeurd, maakte zijn ex-partner aanspraak op een dwangsom. Het bedrag is opgelopen tot tienduizenden euro’s. Concreet ging het maandag om een fragment op TikTok waarin een geblurde foto van het kind te zien was.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

“Astronomisch hoge dwangsom”
De advocaat van Kempi voerde aan dat de rapper het fragment wél had verwijderd, maar dat het door een technische storing toch online bleef staan. Van onwil of bewust niet naleven was volgens hem geen sprake. Meerdere keren benadrukte hij dat zijn cliënt de “astronomisch hoge dwangsom” simpelweg niet kan betalen. De advocaat van de ex stelde daarentegen dat Kempi begin mei was gewezen op het offline halen, maar dat het fragment nog lange tijd online bleef.
Emoties hoog opgelopen
Tijdens de zitting liepen de emoties op. Slijger hoorde de tegenpartij soms met zijn hoofd in zijn handen aan en reageerde gefrustreerd. Hij zei blut te zijn, geen inkomsten te hebben en geen belang te hebben bij het online houden van het fragment. Op een gegeven moment werden zijn emoties zo heftig dat hij de zaal onder begeleiding verliet. Pas tegen het einde van de zitting keerde hij terug.
“We hebben een kind samen”
Zijn ex-partner benadrukte geen kwade wil te hebben. “Ik wil geen ruzie”, zei ze. “We hebben een kind samen en die verdient een band met zijn vader.” De rechter doet op 29 juni uitspraak in de zaak.
De videoclip ‘Rechtszaal’
De kwestie staat niet op zichzelf. De beelden hangen samen met zijn videoclip ‘Rechtszaal’, waarvoor Kempi eerder dit jaar zelfs een steekincident in Schiedam in scène zette. Daarbij werd volgens de politie zelfs een valse 112-melding gedaan, wat in Nederland strafbaar is en tot celstraf kan leiden.
De clip verscheen kort nadat Kempi was veroordeeld tot zeven maanden cel voor het bedreigen van de moeder van zijn kind. Naast die celstraf kreeg hij een contactverbod, een online contactverbod en een schadevergoeding opgelegd. Ondanks het online contactverbod bleef Kempi beelden delen van het kind, met dus hoge dwangsommen tot gevolg.

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 02 25 om 155316

Nino legt uit waarom hij een GoFundMe is gestart voor zijn financiële problemen: “Ik ben gewoon mens”

NEWS15 jun, 13:21
shutterstock_781558600

Feyenoord zorgt voor verrassing met terugkeer van Giovanni van Bronckhorst als hoofdtrainer

SPORTS15 jun, 13:10
shutterstock_2691372447

FIFA wil Israël en Palestina tegen elkaar laten spelen in openingswedstrijd van nieuw voetbaltoernooi

SPORTS15 jun, 18:41
shutterstock_2477750565

Elleboog Memphis Depay tegen Japan gaat de wereld over: “Dit was gewoon rood”

SPORTS15 jun, 18:26
Scherm­afbeelding 2026-06-15 om 13.34.09

Antonio Plazibat belooft Glory-kampioen Kromah de titel af te pakken: "Je gaat huilen"

SPORTS15 jun, 13:36

Loading