Lamine Yamal, het 17-jarige talent van FC Barcelona, heeft zich gisteren uitgesproken over de vergelijkingen met
Lionel Messi. Tijdens een persconferentie liet de jonge aanvaller duidelijk weten daar niets van te willen weten. “Messi is de beste voetballer ooit. De vergelijkingen slaan nergens op,” aldus Yamal.
Yamal brak twee jaar geleden door onder oud Barça trainer Xavi. Sindsdien heeft hij een razendsnelle ontwikkeling doorgemaakt. Hij speelde deze zomer een belangrijke rol in het nationale elftal van Spanje op het EK en hielp Barcelona aan de Spaanse beker. De club strijdt dit seizoen bovendien nog volop mee om de landstitel en de Champions League.
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Ondanks zijn indrukwekkende start, wil Yamal niet dat zijn prestaties naast die van Messi worden gelegd. “Ik vergelijk mezelf niet met hem of met wie dan ook. Ik ben bezig om mezelf te verbeteren en mijn eigen pad te volgen,” zegt hij. Wel hoopt hij op een mooie periode voor zijn club: “Of er een Lamine-tijdperk aanbreekt? Ik hoop dat er een Barcelona-tijdperk aanbreekt.”
Yamal erkent wel dat hij een uitzonderlijke route bewandelt. Woensdagavond kan hij al zijn honderdste wedstrijd voor Barcelona spelen, iets wat niet veel spelers, al helemaal op die leeftijd, hebben bereikt. “Niet iedereen kan op dit niveau en bij een club als Barça spelen,” concludeert hij zelf.
Barcelona speelt vanavond om 21u00 de eerste halve finale van de Champions League tegen Internazionale.
Foto: Maciej Rogowski Photo via Shutterstock