Lionel Messi doelwit van klimaatactivisten, voetballer z’n villa van 11 miljoen euro volledig beklad

06 aug 2024, 18:49 NEWS
shutterstock 2487521819

De Argentijnse voetballer Messi kreeg vandaag een onaangename verrassing te verduren. Een groep klimaatactivististen hebben vandaag zijn villa ter waarde van 11 miljoen euro op het Spaanse eiland Ibiza beklad.

Dit melden Spaanse kranten. Het zou gaan om de activisten van de groep Futuro Vegetal, die het terrein binnendrongen en overal zwarte en rode verf achterlieten op de muren.

Op video’s die door de groep zijn gedeeld op Instagram is te zien hoe ze de muren bekladden en zijn spandoeken te lezen met “eet de rijken en help de planeet”. Hiermee verwijzen ze naar een rapport van Oxfam Novib uit 2023 waarin werd geconstateerd dat de rijkste 1% van de wereld evenveel broeikasgassen uitstoten als de armste twee derde van de bevolking. De actie is opgeëist op hun Instagram profiel.

Aanbevolen Video - Scroll om verder te lezen

In een verklaring laat de groepering weten dat ze aandacht willen voor “de verantwoordelijkheid van de rijken in de klimaatcrisis” door de “illegale” villa van Messi aan te pakken. Lionel Messi kocht de villa in 2022, maar heeft hij nog geen bewoonbaarheidscertificaat kunnen krijgen. Dit zou komen omdat hij voor een deel van de villa niet de juiste bouwvergunningen heeft.

Foto: Shutterstock / Lev Radin