Mayweather verder in problemen: Aangeklaagd voor 4,65 miljoen na afblazen boksgevechten met Tyson en Pacquiao

22 jun , 9:30NEWS
shutterstock_2506415541
De juridische problemen van Floyd Mayweather stapelen zich verder op. De bokslegende wordt aangeklaagd omdat hij naar verluidt 4,65 miljoen dollar van promotors aannam en daarna exclusieve gevechten tegen Mike Tyson en Manny Pacquiao zou hebben afgeblazen.
Promotor CSI Entertainment stelt dat het Mayweather vooraf 4,65 miljoen dollar betaalde voor de exclusieve rechten op twee grote gevechten. Volgens de aanklacht ging 4,5 miljoen dollar naar zijn beheermaatschappij Frist Apex Ventures, met Mayweather die persoonlijk tekende, waarna hij zich zou hebben teruggetrokken. CSI zou exclusieve rechten hebben gehad op een demonstratiepartij tegen Tyson, gevolgd door een rematch met Pacquiao waarin Mayweather zijn ongeslagen record van 50-0 op het spel zou zetten.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Het venijn zit volgens de promotor in de details. Een dag nadat CSI een aparte cheque van 150.000 dollar zou hebben overhandigd, kondigde Mayweather aan dat hij in plaats van tegen Tyson zou vechten tegen de Griekse kickbokser Mike Zambidis, en wel met een heel andere promotor. Daar bleef het volgens persbureau TMZ niet bij: Mayweather zou bovendien stiekem een aparte deal hebben gesloten om het gevecht met Pacquiao via Netflix uit te zenden vanuit de Sphere in Las Vegas, wat de exclusieve afspraak met CSI zou schenden.
CSI eist ingrijpen van de rechter
CSI vraagt de rechter om het Zambidis-gevecht, dat op 27 juni gepland staat, tegen te houden en ook het Netflix-evenement te blokkeren. Daarnaast eist de promotor een schadevergoeding, of op zijn minst het terugbetalen van het voorschot. Volgens CSI is er al flink geïnvesteerd in tijd en middelen om beide gevechten te promoten.
Stapel juridische problemen
De zaak past in een reeks juridische conflicten rond Mayweather sinds 2025. Hij staat in Las Vegas terecht voor twee aanklachten wegens het uitschrijven van een ongedekte cheque van 200.000 dollar in december 2024 voor een luxe horloge; de zitting staat gepland voor september. Daarnaast klaagt hij zijn voormalige zakelijk manager Jona Rechnitz aan voor 175 miljoen dollar wegens een vermeend fraudeschema, en spande hij een zaak van 340 miljoen dollar aan tegen Showtime. Voor alle betrokkenen geldt dat de beschuldigingen nog door de rechter beoordeeld moeten worden.
Foto: Ivanhoe Garibay / Shutterstock.com

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-06-21 om 23.04.17

'Prijzen voor GTA 6 gelekt: Game wordt duurder dan eerder verwacht'

NEWS21 jun, 23:05
Scherm­afbeelding 2026-06-22 om 13.37.25

Misverstand rond Summerville uit de wereld geholpen: dit was de echte reden voor zijn vertrek bij Feyenoord

SPORTS22 jun, 13:38
Split Photo Design-3

Volgens NOS-verslaggever maakt Nederland geen kans tegen Marokko in volgende ronde: '3-0 voor Marokko denk ik'

SPORTS22 jun, 6:30
Scherm­afbeelding 2026-06-19 om 13.21.01

Justitie gaat voor lagere strafeis tegen Temptation Island-verleider om sneakerdiefstal van 200.000 euro

NEWS22 jun, 14:27
Scherm­afbeelding 2026-06-22 om 01.24.25

Oud UFC kampioen hint naar spraakmakend gevecht met Rico Verhoeven: “Dat is wat ik nu voor ogen heb”

SPORTS22 jun, 7:30

Loading