MMA-vechter Jairzinho 'Bigi Boy' Rozenstruik is maandag 19 januari aangehouden in de Amerikaanse staat Florida. De 37-jarige Surinaamse MMA-vechter wordt volgens officiële gegevens van de Broward Sheriff's Office verdacht van mishandeling in de huiselijke sfeer en wederrechtelijke vrijheidsberoving.
De aanhouding werd verricht door de politie van Pembroke Pines. Rozenstruik zit nu vast in Broward County. In het BSO-systeem staan beide aanklachten geregistreerd als 'pending trial', wat betekent dat de zaak nog loopt en er nog geen uitspraak is gedaan.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Daarnaast is er op dinsdag 20 januari een zogenoemde 'immigration hold' op Rozenstruik geplaatst. Dit houdt in dat hij, zelfs wanneer er borgsom wordt betaald, mogelijk niet direct wordt vrijgelaten omdat immigratieautoriteiten hem vasthouden of verdere stappen kunnen nemen. Deze hold kan complicaties opleveren voor zijn verblijfsstatus in de Verenigde Staten.
De vrouw van Rozenstruik laat vandaag via Facebook weten dat het incident niets met haar te maken heeft. Volgens haar werd 'Bigi Boy' aangehouden nadat een ruzie met een buurman escaleerde en de politie moest ingrijpen. Zijn borg is inmiddels betaald, meldt ze aan Surinaams nieuwsmedium De Snelle Pen.
Over de exacte toedracht en omstandigheden zijn op dit moment nog geen officiële details bekendgemaakt. De zaak is nog in onderzoek en verdere informatie wordt afgewacht. Rozenstruik vocht sinds 2019 voor de UFC, maar maakte in 2025 de overstap naar Dirty Boxing. Deze overstap was niet onverdienstelijk, want sinds augustus van vorig jaar is Rozenstruik de regerend zwaargewicht Dirty Boxing wereldkampioen.