MMA-vechter en
Mocro Maffia-acteur Yousri Belgaroui stapt zaterdag voor het eerst de
UFC-octagon in. De 33-jarige Amsterdammer met Tunesische roots vecht in het voorprogramma van landgenoot Reinier de Ridder tijdens UFC 262 in Vancouver.
Belgaroui neemt het op tegen Azamat Bekoev uit Rusland, een vechter die bekendstaat om zijn snelle knock-outs. De partij belooft dus vuurwerk te worden.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
De Nederlander komt uit in de middleweight divisie en maakte naam als kickbokser bij Glory, waar hij drie keer om de wereldtitel vocht. In 2021 stapte hij over naar Mixed Martial Arts om zijn carrière een nieuwe richting te geven. Zijn UFC-debuut stond eigenlijk in augustus gepland, maar werd uitgesteld door visumproblemen.
Naast zijn vechtcarrière is Belgaroui ook bekend van zijn rol als ‘Reus’ in de populaire serie Mocro Maffia, waarin hij in vijf afleveringen te zien is als een van de bodyguards van Paus.
Voor nu ligt de focus weer volledig op het vechten. Belgaroui traint in de Verenigde Staten onder voormalig UFC-kampioen Glover Teixeira, samen met huidig Light Heavyweight-kampioen Alex Pereira.
“De journey van Amsterdam naar Connecticut is geweldig,” vertelt Belgaroui. “Ik begon daar als sparringpartner en teamgenoot. De groep die Glover heeft opgebouwd is fantastisch. Ik haal veel inspiratie uit Alex en wat hij heeft bereikt, van kickbokser tot tweevoudig kampioen.”