Moordenaar van Boechi blijft ontkennen, maar rechter kent geen genade in hoger beroep

04 mrt 2025, 12:43NEWS
schermafbeelding 2025 03 04 om 123511
Het Hof van Justitie op Curaçao heeft in hoger beroep de gevangenisstraf van 22 jaar voor Christopher Z. bevestigd. Z. werd schuldig bevonden aan de moord op Boechi. De artiest werd op 9 december 2022 doodgeschoten in Willemstad.
Boechi werd in de nacht van de fatale dag neergeschoten toen hij richting zijn auto liep bij een eetkraampje. Volgens het Hof vuurde Christopher Z. zes kogels af, waarvan er vier het slachtoffer troffen en één dodelijk was. In eerste aanleg werd hij al veroordeeld tot 22 jaar cel, een straf die nu in hoger beroep is bekrachtigd.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Medeverdachte Churendi C., die de vluchtauto bestuurde, kreeg eerder al 20 jaar cel. Zijn betrokkenheid werd mede vastgesteld op basis van getuigenverklaringen en forensisch bewijs. Een anonieme getuige gaf cruciale informatie over de auto, het kenteken en de bestuurder, wat leidde tot de aanhouding van C. in Vlaardingen op 8 april 2023. Christopher Z. werd op 26 april 2023 gearresteerd op Curaçao.
Tijdens de rechtszaak bleef Christopher Z. ontkennen en stelde hij dat hij op de avond van de moord thuis lag te slapen. Zijn moeder en broer konden deze verklaring echter niet bevestigen. Daarnaast werd vastgesteld dat medeverdachte Churendi C. geen reden had om Z. onterecht te beschuldigen. Het Openbaar Ministerie concludeerde dat de moord met voorbedachten rade is uitgevoerd.
Bovendien werd bij de arrestatie van Z. een revolver in zijn broekzak gevonden. Een mobiele telefoon, die via zendmasten op de plaats delict was geregistreerd, werd als extra bewijs tegen hem gebruikt.
Het precieze motief voor de moord blijft onbekend. Er zijn verschillende speculaties: sommige bronnen spreken van een afrekening in het drugsmilieu, terwijl anderen denken dat het ging om een uit de hand gelopen ruzie of de diefstal van een dure ketting van Boechi.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-05-13 om 22.21.24

GTA 6 is nu te pre-orderen bij Nederlandse webshop onder unieke voorwaarde

NEWS03 jun, 12:48
Normal Photo Design-2

Ondanks vriendschap met Usyk neemt Anthony Joshua een opmerkelijk standpunt in na gevecht tegen Rico Verhoeven

SPORTS02 jun, 22:15
schermafbeelding 2024 09 16 om 133028

LSD-oprichter Nino vraagt via GoFundMe om hulp na maandenlange burn-out

NEWS03 jun, 18:08
Scherm­afbeelding 2026-05-05 om 14.07.51

Kanye West geland op Schiphol voor concerten in GelreDome

NEWS03 jun, 13:11
shutterstock_2509744101

Zwitserland in de problemen op WK: VS weigert basisspeler toegang

SPORTS03 jun, 13:33

Loading