Nas werkt aan TV-serie over de eerste zwarte grootmeester in het schaken

07 mrt 2024, 11:39 NEWS
schermafbeelding 2024 03 07 om 115903

Al sinds jaar en dag duiken rappers op in de wereld van TV en film. Is het niet in de vorm van acteur, dan is het wel een rol achter de schermen. 50 Cent is misschien wel het beste voorbeeld van een artiest die zowel voor als achter de camera succesvol is, maar dit keer is het Nas die werkt aan een nieuwe serie.

Volgens Deadline gaat het om een serie over de eerste zwarte grootmeester in het schaken. De Jamaicaans Amerikaanse Maurice Ashley behaalde deze titel in 1999. Het zou gaan om een eerste seizoen van acht afleveringen en Nas slaat de handen ineen met Mark Canton. Canton was eerder als producer betrokken bij Power en de spin-offs. 

"I’m grateful to be part of bringing Maurice Ashley’s incredible life to the screen. His story is one of greatness and his perseverance will continue to inspire the next generation of thinkers," zegt Nas over de serie. Ashley zelf heeft inmiddels ook zijn dankbaarheid uitgesproken over het project en het feit dat iemand zijn verhaal naar de TV brengt.

Aanbevolen Video - Scroll om verder te lezen