Nederlandse deelname aan volgende Songfestival op losse schroeven vanwege diskwalificatie Joost Klein

06 jun 2024, 16:08NEWS
joost popprijs sieseveenstra esns23 00947
De AVROTROS heeft een nieuw statement naar buiten gebracht over de diskwalifitcatie van Joost Klein tijdens het Eurovisiesongfestival in Malmö. De omroep geeft aan dat er veel is gebeurd achter de schermen bij AVROTROS en zij via dit statement proberen te delen wat mogelijk is. Uit het statement blijkt onder andere dat de omroep twijfelt over een volgende deelname aan het festival.

Artikel gaat verder onder video

Als allereerst wilt de omroep duidelijk maken dat zij nog steeds, met alle informatie van nu, van mening zijn dat de diskwalificatie van Joost Klein "onnodig en disproportioneel was." De European Broadcasting Union (EBU) heeft deze week laten weten dat zij de opdracht hebben gegeven om een onafhankelijk onderzoek te doen naar de eigen organisatie en heeft alle deelnemende landen gevraagd om mee te werken aan het onderzoek. De omroep zegt in het statement besloten te hebben om mee te werken "met de nodige kanttekeningen.""AVROTROS is van mening dat er een breder, diepgravend en echt onafhankelijk onderzoek nodig is om structurele problemen te adresseren," luidt het statement. 

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Naast de huidige ontwikkelingen kijkt de omroep in het statement vooruit op de zaken en twijfelt dus over een volgende deelname. "Het Eurovisiesongfestival is opgericht om via muziek landen en volkeren met elkaar te verbinden en onderling broederschap te stimuleren," luidt het statement verder. De omroep heeft echter geen vertrouwen meer in dit uitgangspunt. Pas als zij erop vertrouwen dat het songfestival wordt aangepast om "de artiesten en hun muzikale boodschap weer centraal te stellen", overweegt AVROTROS pas een volgende deelname.
Lees het gehele statement van de AVROTROS hieronder.

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 06 16 om 214854

Yousef Abd (Sevn Alias) wil niet dat fans nog naar zijn muziek luisteren: "Vanuit het geloof is het een zonde"

NEWS16 jun, 21:49
shutterstock 546086749

R. Kelly opgenomen in ziekenhuis na overdosis, advocaat vreest voor zijn leven en eist vrijlating

NEWS17 jun, 7:50
schermafbeelding 2025 06 16 om 141947

Videoland komt met Bolle Jos documentaire: hoe Brabantse jongen uitgroeide tot meest gezochte crimineel van Nederland

NEWS16 jun, 14:32
drenthe promes

Royston Denthe reageert op arrestatie Quincy Promes: ‘We zijn allemaal mensen en maken allemaal fouten’

NEWS16 jun, 16:39
lamine girl

Spaanse roddelbladen onthullen de twaalf jaar oudere vriendin van Lamine Yamal

NEWS16 jun, 15:24