OM eist forse taakstraf en schadevergoeding tegen vrouw voor stalking van FunX radio dj Fernando Halman

08 jul , 16:18NEWS
fernandohalman
Het Openbaar Ministerie heeft een taakstraf van 120 uur geëist tegen een 39-jarige vrouw uit Stadskanaal, die wordt verdacht van het belagen van radio-dj Fernando Halman. Daarnaast eiste het OM onder meer een voorwaardelijke gevangenisstraf van vijf maanden, een schadevergoeding van 2500 euro, een contactverbod en het verwijderen van berichten over de dj op sociale media. Dit meldt De Telegraaf.
Volgens zowel het OM als de verdachte hadden Halman en de vrouw in 2023 enkele maanden een relatie en ontmoetten zij elkaar in hotels in Amsterdam. De verdachte spreekt van een “serieuze, exclusieve relatie”, al had de dj in die periode een vaste relatie. Volgens de officier van justitie belaagde de vrouw Halman na het einde van de relatie langere tijd, onder meer door hem veelvuldig berichten te sturen en verschillende juicekanalen te benaderen.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Verdachte betwist belaging
De verdachte erkende dat zij contact heeft gezocht met Halman, diens partner en juicekanalen, maar betwist dat sprake was van belaging. Ook ontkende zij hem via anonieme accounts te hebben benaderd. Naar eigen zeggen wilde zij de partner van Halman “waarschuwen en beschermen” en zich verdedigen tegen de dj, die met zijn aangifte haar carrière zou hebben geschaad.
Slachtofferverklaring
Namens Halman las zijn advocaat een slachtofferverklaring voor. Daarin schrijft de dj dat hij door het gedrag van de verdachte jarenlang in angst leefde en dat de verspreiding van volgens hem onjuiste verhalen hem raakte. Hij zei zich als man te hebben geschaamd om te vertellen dat hij werd gestalkt. Een eventuele schadevergoeding wordt volgens zijn advocaat aan een goed doel geschonken. De rechtbank doet op 22 juli uitspraak.

HET LAATSTE NIEUWS

Split Photo Design-2

Wesley Sneijder en Yolanthe Cabau blijken jaren later nog altijd getrouwd: “Nooit een geheim”

NEWS08 jul, 15:18
Scherm­afbeelding 2026-07-08 om 15.24.36

Marokko krijgt hoopvol nieuws over Saibari richting WK-kwartfinale tegen Frankrijk

SPORTS08 jul, 15:25
Scherm­afbeelding 2026-07-08 om 15.38.06

Nieuwe beelden duiken op van Diddy tijdens wandeling op de binnenplaats van de gevangenis

NEWS08 jul, 15:40
Scherm­afbeelding 2026-07-03 om 19.29.04

Meer duidelijk over mogelijke aanleiding dodelijke schietpartij na prankcall van RouandYT, strafzaak in 2027

NEWS08 jul, 16:55
shutterstock_1335525137

YG werd door de Amerikaanse geheime dienst benaderd om de track ‘F*ck Donald Trump’: “Ik wil geen gedoe”

MUSIC08 jul, 7:02

Loading