Onderzoek naar incident Joost Klein op Eurovisie Songfestival stopgezet na gebrek aan bewijs

12 aug 2024, 14:21NEWS
schermafbeelding 2024 08 12 om 142103
Het onderzoek naar het vermeende gewelddadige gedrag van Joost Klein tijdens het Eurovisie Songfestival is vanwege gebrek aan bewijs stopgezet. Dat laat het Openbaar Ministerie in Zweden weten.
Volgens het onderzoek zou Klein een "beweging gemaakt die de camera van de vrouw heeft geraakt". Het incident gebeurde heel snel en zou door meerdere getuigen op verschillende manieren geïnterpreteerd zijn.
Het onderzoek is stopgezet omdat niet te bewijzen valt “dat de beweging ernstige angst kon veroorzaken of dat Klein een dergelijke intentie had".

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Joost Klein, die altijd al droomde van deelname aan het Eurovisie Songfestival, werd door het incident op de dag van de finale gediskwalificeerd. De aanleiding was dat een medewerk een klacht over hem had ingediend. Volgens AVROTROS zou de aanklacht zijn gedaan nadat Klein "een dreigende beweging" had gemaakt naar de vrouw. Zij was hem zonder toestemming aan het filmen.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-05-13 om 22.21.24

GTA 6 is nu te pre-orderen bij Nederlandse webshop onder unieke voorwaarde

NEWS03 jun, 12:48
schermafbeelding 2024 09 16 om 133028

LSD-oprichter Nino vraagt via GoFundMe om hulp na maandenlange burn-out

NEWS03 jun, 18:08
Scherm­afbeelding 2026-05-05 om 14.07.51

Kanye West geland op Schiphol voor concerten in GelreDome

NEWS03 jun, 13:11
shutterstock_2509744101

Zwitserland in de problemen op WK: VS weigert basisspeler toegang

SPORTS03 jun, 13:33

Loading