Onderzoek naar incident Joost Klein op Eurovisie Songfestival stopgezet na gebrek aan bewijs

12 aug 2024, 14:21 NEWS
schermafbeelding 2024 08 12 om 142103

Het onderzoek naar het vermeende gewelddadige gedrag van Joost Klein tijdens het Eurovisie Songfestival is vanwege gebrek aan bewijs stopgezet. Dat laat het Openbaar Ministerie in Zweden weten.

Volgens het onderzoek zou Klein een "beweging gemaakt die de camera van de vrouw heeft geraakt". Het incident gebeurde heel snel en zou door meerdere getuigen op verschillende manieren geïnterpreteerd zijn.

Het onderzoek is stopgezet omdat niet te bewijzen valt “dat de beweging ernstige angst kon veroorzaken of dat Klein een dergelijke intentie had".

Aanbevolen Video - Scroll om verder te leze

Joost Klein, die altijd al droomde van deelname aan het Eurovisie Songfestival, werd door het incident op de dag van de finale gediskwalificeerd. De aanleiding was dat een medewerk een klacht over hem had ingediend. Volgens AVROTROS zou de aanklacht zijn gedaan nadat Klein "een dreigende beweging" had gemaakt naar de vrouw. Zij was hem zonder toestemming aan het filmen.

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 03 22 om 165021

Jake Paul pakt gigantisch uit en vraagt topschaatster Jutta Leerdam ten huwelijk: "We can’t wait to spend forever together"

NEWS22 mrt, 17:02
shutterstock 2468963431

Andrew en Tristan Tate zijn weer terug in Roemenië: "Innocent men don’t run"

NEWS22 mrt, 17:32