Openbaar Ministerie gokt en verliest, celstraf JoeyAK valt lager uit na hoger beroep

21 mei 2024, 14:56 NEWS
Schermafbeelding 2023 02 24 om 10.22.45

JoeyAK werd eind 2020 veroordeeld tot drie jaar en vier maanden cel voor het ontvoeren van een vrouw, maar voor het Openbaar Ministerie was dit niet genoeg. Ze gingen in hoger beroep en eisten 4,5 jaar cel.

Vandaag heeft de Zone6 frontman te horen gekregen dat hij in hoger beroep tot twee jaar en acht maanden is veroordeeld. Hiermee valt de straf lager uit dan de eis en de initiële uitspraak van de rechtbank.

Het Gerechtshof is van mening dat er minder bewezen is dan dat de rechtbank verklaarde. Gelet op de ernst van de feiten was een onvoorwaardelijke celstraf echter onvermijdelijk aldus het Hof. "De vrijheidsberoving en de mishandeling voor de vrouw zeer beangstigend en intimiderend moeten zijn geweest," voegt het Hof daar nog aan toe.

Aanbevolen Video - Scroll om verder te lezen

AK kwam in maart 2022 vrij onder strenge voorwaarden. Zo mocht hij in een groot gedeelte van Amsterdam niet komen en ook Almere was verboden terrein. Hij ging volgens de rechtbank echter toch in de fout met zijn enkelband. Momenteel zit hij vast voor de ontvoering van Kobus L. L. zou door JoeyAK en andere leden van Zone6 meegenomen zijn in een bestelbus, waar hij mishandeld en beroofd zou zijn.