Rotterdamse gemeente raakt geïnspireerd en zoekt een locatie voor een blijvend eerbetoon aan Def Rhymz

26 apr 2024, 10:15NEWS
shutterstock 755431756 66009edf911bc
De gemeente van Rotterdam is op zoek naar een plek in de stad voor een blijvend eerbetoon aan de onlangs overleden rapper Def Rhymz. Dat heeft een woordvoerder laten weten aan het ANP, naar aanleiding van berichtgeving van Rijnmond. De gemeente denkt aan muurschildering, zoals het eerdere eerbetoon dat werd aangebracht op de muur van een sporthal in Rotterdam-Crooswijk.
De muur van de sporthal is een van de weinige plekken in Rotterdam waar legaal muurschilderingen mogen worden aangebracht. De afbeelding van Def Rhymz is aangebracht door kunstenaar Che. Nadat hij zijn kunstwerk deelde op sociale media kreeg hij veel lof. Volgens de gemeente was het kunstwerk een particulier initiatief. "Het is ook niet onze muur, dus wij kunnen niet bepalen wat er met afbeeldingen op deze muur gebeurt. Maar het heeft ons wel op het idee gebracht om misschien in deze vorm een permanent eerbetoon aan Def Rhymz te initiëren," aldus de zegsman van de gemeente. Hij zegt alleen niet te kunnen zeggen op welke termijn de gemeente hier werk van gaat maken.
Er verscheen in Amsterdam al eerder een muurschildering voor Def Rhymz, waar street art groep Kamp Seedorf verantwoordlijk voor was. Maar binnen een week was dit eerbetoon al verwijderd. De reden daarvoor is dat het kunstwerk gemaakt is op een bezitting van het vervoersbedrijf GVB, en dat is illegaal. Bovendien is volgens het klad- en plak beleid van de Amsterdamse gemeente de graffiti binnen 24 uur moet worden verwijderd.

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.


HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 06 16 om 135429

Glory kickbokser Bahram Rajabzadeh toont berouw voor gedrag tijdens gevecht met Mory Kromah: “Hard to control our emotions”

NEWS16 jun, 14:00
schermafbeelding 2025 06 16 om 141947

Videoland komt met Bolle Jos documentaire: hoe Brabantse jongen uitgroeide tot meest gezochte crimineel van Nederland

NEWS16 jun, 14:32
schermafbeelding 2025 06 16 om 214854

Yousef Abd (Sevn Alias) wil niet dat fans nog naar zijn muziek luisteren: "Vanuit het geloof is het een zonde"

NEWS16 jun, 21:49
drenthe promes

Royston Denthe reageert op arrestatie Quincy Promes: ‘We zijn allemaal mensen en maken allemaal fouten’

NEWS16 jun, 16:39
shutterstock 2306692493

Feyenoord-speler begrijpt niks van de kritiek op het dragen van een PSV-shirt: "Don't be stupid, bro"

NEWS16 jun, 10:30