Slecht nieuws voor Chris Brown fans: Zanger officieel aangeklaagd voor zware mishandeling en mist show in Amsterdam

16 mei , 15:47NEWS
schermafbeelding 2025 05 16 om 154526
Chris Brown werd in de nacht van woensdag op donderdag gearresteerd in Manchester en is inmiddels officieel aangeklaagd. De zanger wordt ervan beschuldigd een muziekproducer met een tequila fles te hebben aangevallen in een nachtclub in Londen.
De vermeende aanval zou hebben plaatsgevonden in 2023 in de exclusieve nachtclub Tape. Slachtoffer Abraham ‘Abe’ Diaw, een muziekproducer, zou zwaar lichamelijk letsel hebben opgelopen nadat Brown hem met een fles zou hebben geslagen.

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

De 36-jarige zanger werd donderdagochtend gearresteerd in het Lowry Hotel in Manchester, waar hij verbleef in aanloop naar de start van zijn geplande wereldtour in juni en juli.
Tijdens de hoorzitting verscheen Brown in een zwart trainingspak en een simpel T-shirt. Hij bevestigde zijn volledige naam, Christopher Maurice Brown, en zijn geboortedatum. Als woonadres gaf hij het hotel op waarin hij verbleef.
Rechter Joanne Hirst liet weten dat de zaak te ernstig is voor de kantonrechter, en dat het dossier daarom wordt overgedragen aan de hogere rechtbank in Londen. De zitting staat gepland op 13 juni.
Brown zou op 8 juni zijn wereldtour starten met een optreden in de Johan Cruijff Arena in Amsterdam en daarna doorreizen naar Duitsland. Door zijn aanhouding en de ernst van de aanklacht is het nog onduidelijk of de tour doorgaat. Een andere optie zou kunnen zijn dat de wereldtour volledig verplaatst wordt naar een latere datum. 
De muziekproducer Diaw heeft ook een civiele rechtszaak aangespannen tegen Brown, waarin hij een schadevergoeding eist van ruim 14 miljoen euro voor lichamelijke en financiële schade als gevolg van de mishandeling.

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 06 16 om 141947

Videoland komt met Bolle Jos documentaire: hoe Brabantse jongen uitgroeide tot meest gezochte crimineel van Nederland

NEWS16 jun, 14:32
schermafbeelding 2025 06 16 om 135429

Glory kickbokser Bahram Rajabzadeh toont berouw voor gedrag tijdens gevecht met Mory Kromah: “Hard to control our emotions”

NEWS16 jun, 14:00
schermafbeelding 2025 06 16 om 214854

Yousef Abd (Sevn Alias) wil niet dat fans nog naar zijn muziek luisteren: "Vanuit het geloof is het een zonde"

NEWS16 jun, 21:49
drenthe promes

Royston Denthe reageert op arrestatie Quincy Promes: ‘We zijn allemaal mensen en maken allemaal fouten’

NEWS16 jun, 16:39
shutterstock 2306692493

Feyenoord-speler begrijpt niks van de kritiek op het dragen van een PSV-shirt: "Don't be stupid, bro"

NEWS16 jun, 10:30