Slecht nieuws voor Quincy Promes: Hof wijst verzoek om onder voorwaarden op vrije voeten rechtszaak bij te wonen direct af

10 jun 2025, 18:08NEWS
schermafbeelding 2025 06 10 om 180720
Het gerechtshof Amsterdam heeft dinsdag het verzoek van Quincy Promes afgewezen om zijn voorlopige hechtenis op te schorten als hij naar Nederland komt voor zijn hoger beroep. Promes, veroordeeld tot in totaal 7,5 jaar gevangenisstraf, zit momenteel in Dubai en wacht daar nog steeds het uitleveringsproces af.
Hij is in twee afzonderlijke zaken veroordeeld, 1,5 jaar cel voor zware mishandeling van zijn neef en 6 jaar voor betrokkenheid bij cocaïnehandel via Antwerpen. Bij beide rechtszaken was hij niet aanwezig, waardoor hij bij verstek veroordeeld werd.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Via zijn advocaat Cem Polat had Promes gevraagd zijn hechtenis op te schorten op voorwaarde dat hij bij alle gerechtelijke zittingen aanwezig is, zich regelmatig bij de politie meldt en direct terugvliegt naar zijn club na afloop. In ruil wil hij zijn voetbalcarrière voortzetten zonder het risico van arrestatie.
Dubai, waar hij recent voetbalde bij Dubai United, levert hem niet uit omdat er nog geen beslissing is genomen over het uitleveringsverzoek. Politie in Nederland kan hem wel arresteren zodra hij terugkomt.
Het hof oordeelde dat het ‘strafvorderlijk belang’ zwaarder weegt dan Promes zijn verzoek. Er zijn onvoldoende garanties dat hij op reguliere basis naar Nederland zal komen voor zittingen. Bovendien benadrukte het hof dat hij eerder alle zittingen bij verstek liet verlopen.
Mogelijke vervolgstappen
Het Openbaar Ministerie keurde de schorsing af en stelde dat het verzoek vooral een tactiek is voor Promes om het strafproces te vertragen. Ook wijst het hof erop dat er financiële zekerheden werden aangeboden, maar dat deze onvoldoende overtuigend zijn.
Nu het verzoek is afgewezen blijft het uitleveringsverzoek voor Promes staan. Zijn advocaat kan beroep aantekenen bij de Hoge Raad, maar zolang de arrestatieverzoeken blijven gelden zal Promes bij een terugkeer in de gevangenis belanden.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2025-09-08 om 16.01.59

Rechtszaak tegen Youtuber Yung Filly na twee jaar van start in Australië

NEWS20 jul, 15:15
Scherm­afbeelding 2026-07-20 om 16.23.08

JoeyAK is helemaal 'BACK' in nieuwe video

MUSIC20 jul, 16:42
shutterstock_2506425837

Verenigd Koninkrijk eist uitlevering van Andrew en Tristan Tate na 38 nieuwe aanklachten voor mensenhandel

NEWS20 jul, 17:01
Scherm­afbeelding 2026-06-18 om 11.11.25

Drake verliest fors bedrag door te gokken op WK-winst Argentinië

NEWS20 jul, 16:21
Scherm­afbeelding 2026-06-17 om 23.55.12

Mike Tyson daagt IShowSpeed uit voor bokspartij tegen Ray J: 'Denk je dat je hem aankunt?'

SPORTS20 jul, 16:02

Loading