Suge Knight weigert te praten over de moord op 2Pac in rechtszaak: "Leave me out of it"

11 aug , 00:25NEWS
Scherm­afbeelding 2026-08-10 om 23.17.57
Niemand zat dichter bij de moord op Tupac Shakur dan Suge Knight. De oprichter van Death Row reed de auto waarin 2Pac in september 1996 werd beschoten en zat naast hem toen de kogels insloegen. Nu de rechtszaak tegen verdachte Keefe D voor de deur staat, is hij misschien wel de belangrijkste getuige die er is. Alleen wil hij niet praten.
In een interview met ABC liet Knight er geen misverstand over bestaan dat hij niet van plan is de getuigenbank in te stappen, en hij deelde daarbij een waarschuwing uit aan iedereen die hem daartoe wil dwingen. "They make me come there against my will, if Keefe D's lawyers bring me there, it don't look good for him. If the prosecution brings me there, it don't look good for them", zei hij. "Leave me out of it."

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Wat hem tegenhoudt, is niet het gebrek aan kennis maar zijn houding tegenover meewerken met justitie. Die verwoordde hij in een beeld dat aan duidelijkheid weinig te wensen overlaat. "To actually get on the stand, and point somebody out, it is worse than taking a gun and shooting that man in the head", aldus Knight. "Because if you shoot a person in the head, they die once. If you get on the stand and you snitch on that person, they die a million times. I am not going to be responsible for sending another man to prison for the rest of his life."
Zijn loyaliteit ligt ergens anders
Dat hij weigert te getuigen, betekent volgens Knight niet dat hij zijn oude vriend loslaat. "My loyalty to Tupac can never be compromised", benadrukte hij. In zijn logica is het juist andersom: meewerken zou hem tot iets maken wat hij nooit wil zijn, ongeacht wie het slachtoffer is.
Het is een standpunt dat in de straatcultuur waar Death Row uit voortkwam weinig uitleg nodig heeft, maar dat voor het Openbaar Ministerie een probleem van formaat vormt. Knight geldt namelijk als een sleutelgetuige in de zaak.
Volgens Knight is het al gelopen
Zelf denkt hij dat zijn verklaring ook helemaal niet nodig is. Keefe D heeft volgens Knight zijn eigen graf al gegraven, met verklaringen aan de politie, interviews en een memoir waarin hij details over de moord beschrijft. "Everything he said and talked about, he already told on himself", stelde hij.
Daar zit een kern van waarheid in. De rechter bepaalde eerder dat het boek waarin Keefe D zijn betrokkenheid toegeeft als bewijs gebruikt mag worden, wat betekent dat zijn eigen woorden straks tegen hem worden gebruikt.
De zaak begint deze week
De juryselectie in het proces tegen Keefe D start deze week, bijna dertig jaar na de schietpartij op Las Vegas Boulevard. Het is de eerste keer dat iemand daadwerkelijk terechtstaat voor de dood van een van de grootste namen uit de hiphop.
Of het OM Knight alsnog gedwongen naar de rechtbank haalt, moet blijken. Zijn boodschap is in elk geval verstuurd, en die klinkt niet als iemand die van gedachten gaat veranderen.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-08-10 om 11.37.36

KNVB krijgt uit onverwachte hoek advies voor opvolger Ronald Koeman: "Hij is de droomkandidaat"

NEWS10 aug, 13:15
shutterstock_2761233645

KNVB wilde week geleden bondscoach kandidaat presenteren tot één man zich meldde: "Slachtoffer van het proces"

SPORTS10 aug, 15:00
Spaanse politie op straat

Nederlandse voetballer (20) vlak voor vertrek opgepakt in Valencia op verdenking van verkrachting

NEWS10 aug, 16:00
Scherm­afbeelding 2026-08-10 om 17.47.18

Oud Oranje international verliest na financiële tegenslagen zijn miljoenenvilla: "Uitstel lost niets op"

NEWS10 aug, 18:20
arne-slot-bondscoach-oranje

Dit is de reden waarom Arne Slot geen bondscoach van Oranje is geworden: "Hij heeft een voorkeur"

SPORTS10 aug, 23:59

Loading