Twee jonge broers stelen voor 3 miljard euro aan Bitcoin

24 jun 2021, 15:59NEWS
Schermafbeelding 2021 06 24 om 154916
Twee jonge broers uit Zuid Afrika genaamd Raees (17) en Ameer Cajee (19) zouden in april van dit jaar zijn verdwenen met zo’n 69.000 Bitcoins. De waarde daarvan was op het moment zo’n 3 miljard euro.

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

De coins waren van mensen die hun geld hadden toevertrouwd aan de investeringsmaatschappij Africrypt. In 2019 zouden de twee broers een crypto-investeringsapp genaamd Africrypt hebben opgericht die zeer mooie winsten beloofde.
De website van het bedrijf beloofde die winsten te kunnen boeken door te traden met behulp van AI en machine learning. Met al die mooie beloften wisten de Zuid-Afrikaanse broers de afgelopen twee jaar heel wat investeerders aan te trekken. Sommigen zouden zelfs meer dan 1 miljoen euro hebben geïnvesteerd.
De problemen begonnen in april. De waarde van Bitcoin stond toen op zijn absolute hoogtepunt. Maar Ameer Cajee liet toen uit het niets aan zijn klanten weten dat de organisatie slachtoffer was geworden van een hack. Wat erg opvallend is dat hij vervolgens aan zijn klanten heeft gevraagd om het incident niet aan eventuele advocaten te melden.
Ondertussen is de website van Africrypt offline en gaan de telefoons van de broers niet over.

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 06 23 om 115942

Chris Brown zorgt voor verbazing met meet & greet foto's in Verenigd Koninkrijk

NEWS23 jun, 12:00
shutterstock 1511456375

Meer dan honderd feestgangers met naalden gestoken tijdens Frans muziekfestival Fête de la Musique

NEWS23 jun, 13:04