Vic9 heeft in een openhartig gesprek in het programma Bij Andy in de Auto verteld dat hij zich twee jaar geleden heeft bekeerd tot de islam. Volgens hem was het geloof al langer aanwezig in zijn leven, maar voelde hij nu pas dat het juiste moment was aangebroken.
“Ik ben al lang bezig met geloof,” vertelt Vic9. “Ik heb een dochtertje die Amira heet, dat is een Arabische naam. Maar voor mezelf was het eerder niet het juiste moment om te bekeren. Als ik dan moslim ben en toch slechte dingen doe tegen mensen, dat mag niet. Dat is niet het beeld dat mensen moeten hebben van een moslim.”
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Vic9 benadrukt dat zijn bekering samenhangt met persoonlijke groei. “Ik ben nu in een goede fase van mijn leven. Ik doe die dingen gewoon niet meer,” zei hij over zijn verleden.
Hoewel hij nog niet vijf keer per dag bidt, probeert hij het geloof stap voor stap verder te integreren in zijn leven. “Ik probeer minimaal twee, drie keer per dag te bidden,” vertelt hij. “Maar het lukt niet altijd. Ik doe het ook alleen. Ik heb niemand die me meeneemt of me eraan herinnert. Het moet echt uit jezelf komen.”
Hij geeft ook aan dat hij zich bewust is van zijn groeipad binnen het geloof. “Ik moet het nog perfectioneren, ontdekken enzo. Inshallah komt het snel,” vertelt Vic9 hoopvol.