Met het WK-ticket op zak kijkt
Virgil van Dijk alvast vooruit naar het toernooi van volgend jaar in de Verenigde Staten. In gesprek met de NOS deelt de aanvoerder van
Oranje zijn hoop op een bijzondere tegenstander in de groepsfase.
Nederland plaatste zich dinsdagavond definitief voor het WK 2026 na een 4-0 overwinning op Litouwen. Toch verliep het duel niet vlekkeloos. “Je doet wat je moet doen,” zei Van Dijk na afloop. “Richting het einde worden we wat slordig, maar het is een goede overwinning.”
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
De aanvoerder erkent dat de weg naar kwalificatie niet zonder hobbels was. “We hebben moeilijke fases gehad in de kwalificatiereeks. In maart en juni hebben we nog twee oefenwedstrijden om beter voor de dag te komen. Dan moeten we er staan.”
De kritiek die volgde op de wisselvallige prestaties, vooral tegen ogenschijnlijk zwakkere tegenstanders, raakt hem niet. “Dat hoort erbij in het moderne voetbal,” stelt hij nuchter. “Je moet ermee dealen. Iedereen heeft een mening, maar uiteindelijk weet je zelf of je beter kon.”
Toch is Van Dijk vol vertrouwen over wat komen gaat. “Ik heb er veel zin in. Hopelijk kunnen veel Nederlandse fans naar Amerika komen,” zegt hij. “Op een eindtoernooi kan van alles gebeuren. Hopelijk voor ons in positieve zin.”
En dan is er nog die ene droomloting. “Ik hoop dat
Suriname zich ook plaatst. Samen in de poule, dat zou top zijn.”
Foto: Orange Pictures / Shutterstock.com