Naar inhoud springen

AZ zou zijn benadeeld in wedstrijd tegen Ajax, Van der Vaart ziet het anders

• SPORTS
Scherm­afbeelding 2026-09-28 om 13.50.21
Ajax won zaterdagavond met 1-0 van AZ, maar volgens Rafael van der Vaart had de wedstrijd zomaar anders kunnen lopen. De analist stelt in Studio Sport dat de Amsterdammers "mazzel" hebben gehad met de beslissing van scheidsrechter Allard Lindhout om AZ in de 49e minuut geen strafschop te geven.
Het gaat om een moment vlak na rust, bij een 1-0-voorsprong voor Ajax. Een schot van AZ kwam tegen de arm van Ajax-verdediger Aaron Bouwman, maar Lindhout legde de bal niet op de stip. Ook de VAR greep niet in.
★

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Analist Imke Courtois noemde het moment discutabel. "Ik heb een bepaald gevoel dat hij wel beweegt richting de bal, al is het misschien helemaal niet vrijwillig. De bal gaat wel richting het doel, dus ik zou het begrijpen als hier hands voor gegeven zou worden."
'Dan waren ze er ook van afgebleven'
Van der Vaart was het na het zien van de beelden met haar eens. "Hij kijkt nog de andere kant op, maar het is heel lastig. De bal gaat wel richting het doel. Als de scheidsrechter wél een penalty had gegeven, dan waren ze er ook van afgebleven. Het is een beetje mazzel dat hij niet floot."
AZ had de strafschop goed kunnen gebruiken. De Alkmaarders kwamen in het restant van de wedstrijd niet meer tot scoren, waardoor Ajax met 1-0 won en AZ voor de vierde speelronde op rij zonder overwinning bleef in de Eredivisie. Ajax nadert door de zege koploper Feyenoord tot op één punt.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-11-01 om 20.48.36

Djaga Djaga na tien jaar op vrije voeten, rapper deelt video van vrijlating en wordt overladen met reacties

NEWS•
Scherm­afbeelding 2026-11-01 om 21.13.43

GTA fans opgelet: Preload van GTA 6 start 12 november en neemt 210 GB opslagruimte in

GAMES•
Split Photo Design (14)

Yousef Abd (Sevn Alias) loopt marathon van New York in 3:28 voor KWF, reisgenoot Oshadix baalt van zijn tijd

NEWS•
Kopie van Normal Photo Design (1)

Jaimie Vaes gelooft na Boxing Stars dat ze ook van ex Lil Kleine kan winnen: 'Denk dat ik wel kans maak'

NEWS•
Split Photo Design (13)

'Jake Paul neemt het naar verluidt op kerstavond in Dubai op tegen Alistair Overeem'

SPORTS•

Loading