Geert Wilders heeft gereageerd op de naderende WK-kraker tussen Nederland en Marokko. De PVV-leider deelde vrijdagochtend op sociale media een opvallende afbeelding.
Oranje versloeg in de nacht van donderdag op vrijdag Tunesië met 3-1 en sloot de groepsfase af als winnaar van groep F. Daardoor wacht in de volgende ronde een ontmoeting met Marokko, dat over meerdere spelers met een verleden in de Eredivisie beschikt. De wedstrijd spreekt in Nederland extra tot de verbeelding vanwege de grote Marokkaanse gemeenschap.
Wilders reageerde vrijdagochtend op X met ragebait. Daarop is de PVV-leider, verkleed als scheidsrechter, te zien terwijl hij een Marokkaanse speler een rode kaart voorhoudt. Bij het beeld schreef hij slechts twee woorden: "Komt goed.”
Niet de eerste keer
Het is niet de eerste keer dat Wilders zich over de Marokkaanse ploeg uitlaat. Rond de wedstrijd van Marokko tegen Brazilië plaatste hij een afbeelding waarop meerdere Marokkaanse internationals na een doelpunt gezamenlijk baden op het veld. Daaronder zette de politicus een grove, denigrerende tekst gericht tegen het islamitische geloof, die door velen als kwetsend werd ervaren.
De uitlatingen van Wilders passen in zijn bekende, uitgesproken stijl op sociale media. Sportief gezien staat Oranje voor een loodzware opgave, want Marokko geldt als één van de betere ploegen van het toernooi.
Christelijke rapper Hulvey annuleerde vrijdag een uur voor aanvang zijn uitverkochte show in Amsterdam vanwege expliciete beelden in de zaal. Hij zoekt nu een nieuwe locatie.
Na zijn overplaatsing naar FCI Allenwood wacht Diddy een strak regime: telling om 5 uur, celinspecties, verplichte drugs- en alcoholtests en geen tabak. Wel yoga en fitness.
Producer Aviel Calev Hirschfield klaagt Drake, OVO en UMG aan: de hook van Janice STFU zou uit zijn demo komen. Drakes team noemt de zaak verzonnen en een poging om geld te ve
Tarik Khbabez wil na zijn titelgevecht tegen Touchassie naar het zwaargewicht om Mory Kromah te pakken. Kromah bijt terug: "Jij hebt niks meer te zoeken bij Glory".
Burna Boy komt op 22 oktober met zijn eerste sneakercollectie bij het Zwitserse merk On: een Cloudtilt Remix, Roger Clubhouse en Cloudmonster, tussen de 150 en 180 dollar.