Naar inhoud springen

Italiaanse media zetten De Kuip in top 3 engste stadions ter wereld: "Als het stadion Hand in hand zingt"

• SPORTS
shutterstock_2843413381
De Kuip is het op twee na meest angstaanjagende stadion ter wereld. Dat schrijft de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport in aanloop naar het Champions League-duel tussen Feyenoord en Internazionale van dinsdagavond. Alleen La Bombonera van Boca Juniors en het stadion van Rode Ster Belgrado scoren hoger.
"Sommige uitwedstrijden zijn in het bijzonder angstaanjagend vanwege de sfeer rond het veld", schrijft Gazzetta-verslaggever Massimo Oriani. "Inter zal dat vanavond vanuit de eerste hand ervaren in de legendarische Kuip in Rotterdam, het huis van Feyenoord."
★

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Over De Kuip is Oriani lovend én gewaarschuwd tegelijk. "De fans van Inter moeten hier vanavond boven water zien te blijven", grapt hij met een verwijzing naar de naam van het stadion. "De tribunes zijn steil, vooral het gedeelte waar Het Legioen nooit stopt met zingen. Als het stadion het 'Hand in hand' zingt, is de impact oorverdovend."
De volledige top-tien
Op de eerste plaats staat La Bombonera in Buenos Aires. "De tribunes zijn duizelingwekkend en het publiek is een ware bedreiging. Als ze de derby tegen River Plate spelen wordt het een regelrechte nachtmerrie", aldus Oriani. Plek twee is voor het Marakana van Rode Ster Belgrado, waar de derby tegen Partizan volgens de krant "ongeëvenaard in Europa qua intensiteit en, bovenal, gewelddadigheid" is.
Achter De Kuip volgen Galatasaray (4), Millwall (5), Borussia Dortmund (6), Raja Casablanca (7), de Egyptische clubs Al-Ahly en Zamalek (8), Legia Warschau (9) en Dinamo Zagreb (10). Over dat laatste stadion merkt Oriani op dat de ultra's intimiderend blijven, ook al is de noordtribune sinds de aardbeving van maart 2020 gesloten. Dat maakt de 2-4 zege van N.E.C. in Zagreb eerder dit seizoen des te knapper.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-11-03 om 17.06.28

Misdaadjournalist legt uit waarom Djaga Djaga ondanks 18 jaar cel buiten rondloopt: “Ligt iets genuanceerder”

NEWS•
Scherm­afbeelding 2026-11-04 om 09.52.12

Rockstar bevestigt wereldwijde releasetijden van GTA 6 en vervroegd het preloaden van de game

GAMES•
cristiano-ronaldo

Cristiano Ronaldo zet Erik ten Hag op zijn plek met gevatte opmerking in interview: "Ik denk niet dat..."

SPORTS•
owen-wijndal

Owen Wijndal zou Feyenoord-speler graag bij Ajax zien spelen: "Bloedirritant om tegenover te staan"

SPORTS•
Scherm­afbeelding 2026-11-03 om 18.19.28

Blueface onthult het absurde bedrag dat hij heeft verdiend met 90 dagen streamen: "Om hem uit de problemen te houden"

NEWS•

Loading