Johan Derksen heeft bij Vandaag Inside stevige kritiek geuit op
Wout Weghorst. De spits van
FC Twente sprak na de Europese zege op Qarabag uitgebreid over zijn geloof, en juist die uitspraken zorgden bij de analist voor verbazing.
Sportief gezien beleefde de 34-jarige aanvaller vrijdagavond een uitstekende avond. FC Twente won na verlenging met 1-4 van Qarabag en verzekerde zich daarmee van een plaats in de competitiefase van de Conference League. Weghorst tekende in de verlenging voor de belangrijke 1-3 en wees tijdens het vieren van zijn doelpunt naar de lucht.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Na afloop bedankte hij tegenover ESPN uitgebreid God voor de kracht en energie die hij had gekregen. Bij Vandaag Inside werden de beelden van dat interview getoond, waarna Derksen zich niet kon inhouden.
Derksen over Weghorst: “Helemaal de weg kwijt”
“Die jongen is helemaal de weg kwijt. Ik vind het echt een rare jongen worden”, reageerde Derksen in de uitzending. Vervolgens richtte hij zijn pijlen specifiek op de manier waarop de spits over zijn geloof spreekt. “Dat hij op zondag mag spelen van onze lieve Heer. Hij is een filosoof van de koude grond”, aldus de analist.
Wat Derksen naar eigen zeggen vooral stoort, is dat Weghorst zijn geloof regelmatig ter sprake brengt. Volgens hem hoeft de Oranje-international daar niet voortdurend publiekelijk over te vertellen. “Hij wil er ook graag over praten. Hij begint elke keer over God”, zei Derksen. “Hij hoeft het niet zo uit te dragen. Het is een beetje een Jezus-freak.”
Doelpunt en assist tegen Qarabag
De uitspraken van Weghorst kwamen na een voor hem belangrijke wedstrijd. De aanvaller lag de afgelopen weken regelmatig onder vuur, maar hielp FC Twente vrijdagavond met een doelpunt en een assist verder in Europa. Zijn optreden tegen Qarabag betekende daarmee een sportief antwoord op de kritiek die hij over zich heen kreeg.
Voor Derksen veranderde dat weinig aan zijn oordeel over het gedrag van de spits. De analist vindt dat Weghorst zijn gevoelens in vrijwel iedere situatie zeer nadrukkelijk toont. “Alles wat hij doet is overdreven: boos zijn, verdrietig zijn, blij zijn, noem het maar op”, aldus Derksen.
Cynische slotopmerking bij Vandaag Inside
De analist besloot zijn betoog uiteindelijk met een cynische opmerking. Waar Weghorst God na afloop een belangrijke rol toedichtte in zijn prestaties, trok Derksen die redenering nog een stap verder door. “Ik zie God nog topscorer worden dan”, zei hij in de uitzending.