Frankrijk heeft de FIFA gevraagd om de gele kaart van Michael Olise te schrappen, kort voor de WK-kwartfinale tegen Marokko van donderdagavond in Boston. Met het verzoek volgt de Franse voetbalbond naar eigen zeggen een “Amerikaans voorbeeld”.
De verwijzing naar de Verenigde Staten slaat op de recente zaak rond Folarin Balogun. De FIFA hief eerder de schorsing van de Amerikaanse aanvaller op, nadat die een rode kaart had gekregen, een besluit dat volgens berichtgeving samenhing met een telefoontje van president Donald Trump aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Die stap leidde tot flinke ophef en scherpe kritiek van onder meer de UEFA. Frankrijk lijkt nu op eenzelfde uitzondering te hopen voor Olise.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Spelers op scherp
De timing is niet toevallig. Richting de kwartfinale staan aan beide kanten meerdere spelers op scherp, wat betekent dat een nieuwe gele kaart een schorsing voor een eventuele halve finale oplevert. Voor Frankrijk zou het schrappen van Olises kaart dat risico wegnemen. Of de FIFA op het verzoek ingaat, is nog niet bekend. Marokko en Frankrijk staan donderdag in Boston tegenover elkaar.