Oud Oranje international Eljero Elia wordt jeugdtrainer bij ADO Den Haag

25 jun , 12:30SPORTS
shutterstock_1171028716
Eljero Elia is vanaf komend seizoen trainer van ADO Den Haag Onder 14. De WK-finalist van 2010 staat daarmee voor het eerst als hoofdtrainer op eigen benen.
Vorig seizoen was de voormalig aanvaller nog assistent-trainer bij Jong ADO Den Haag. Met de stap naar Onder 14 krijgt de 39-jarige Elia nu de volledige eindverantwoordelijkheid over een team. Het is voor hem een logische volgende stap in zijn ontwikkeling als coach bij de Haagse club.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Terug bij zijn jeugdopleiding
De keuze voor ADO Den Haag is er een met een persoonlijk randje. Elia doorliep als voetballer zelf de jeugdopleiding van de club. Verspreid over twee periodes speelde hij meer dan zeventig wedstrijden in het eerste elftal van ADO Den Haag, waarmee hij een vertrouwd gezicht is in Den Haag. Na zijn vertrek kwam hij uit voor diverse clubs in binnen- en buitenland.
Hoogtepunt op het WK van 2010
Zijn absolute sportieve hoogtepunt beleefde Elia in 2010. Met het Nederlands elftal bereikte hij toen de finale van het WK in Zuid-Afrika. De Hagenaar viel in de tweede helft in voor Dirk Kuyt. Nederland verloor die eindstrijd na verlenging met 1-0 van Spanje. Met die ervaring op het hoogste niveau brengt Elia de nodige bagage mee naar zijn nieuwe rol in de jeugdopleiding van ADO Den Haag.
Foto: kivnl / Shutterstock.com

HET LAATSTE NIEUWS

Lil Durk

FBI-agent onthult dat Lil Durk een uitgebreid vluchtplan had op de dag van zijn arrestatie

NEWS03 sep, 17:45
Badr Hari

Badr Hari geeft duidelijkheid over aanhouding op politiebureau na conflict met ex: "Ontkent de beschuldigingen"

NEWS03 sep, 17:20
Tupac-1994-Source-Awards-billboard-1548

Juryleden zaak-Tupac vrezen wraak na veroordeling van Keefe D: “They are very, very nervous about this...

NEWS03 sep, 16:46

Loading