Rematch Rico Verhoeven tegen Usyk kan Oekraïense wereldkampioen duur komen te staan: "13 days left"

19 jun , 10:32SPORTS
Split Photo Design-10
Rico Verhoeven heeft deze week antwoord van de commissie gekregen, maar niet het antwoord waar hij op hoopte. Bijna een maand na de omstreden afloop van zijn zwaargewichtgevecht tegen Oleksandr Usyk bij de piramides van Gizeh is zijn officiële protest afgewezen. Toch laat de Nederlander het er niet bij zitten en eist hij een rematch.
De uitspraak bevestigde dat de bel die de elfde ronde beëindigde al was gegaan voordat scheidsrechter Mark Lyson het gevecht fysiek stillegde. Ook stelden de medische functionarissen aan de ring vast dat er na afloop geen tekenen van verwardheid of desoriëntatie bij Verhoeven waren. Geen van die bevindingen veranderde echter de uitslag. Voor Verhoeven is daarmee het juridische steekspel over scorekaarten en arbitrale beslissingen ten einde. In plaats daarvan richt hij zich volledig op het einde dat het gevecht volgens hem nooit kreeg.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

“De fans werd een twaalfde ronde ontnomen”
De voormalig GLORY-kampioen erkent dat Usyk een sterk moment had in de slotfase en geeft toe dat hij geraakt werd. Toch vindt hij dat de controverse rond de beëindiging maar één logische oplossing kent. “De fans werd een twaalfde ronde ontnomen”, zei Verhoeven na de beslissing van de commissie. “Na alles wat we er allebei in hadden gestopt, verdienden ze het om te zien hoe het zou aflopen.” Vervolgens deed hij een duidelijke oproep: “Laten we het verhaal afmaken en de fans die directe rematch geven.” Eerder bleek al dat Verhoeven na het gevecht het gesprek aanging met de arbitrage, iets waar hij zich destijds openlijk over uitsprak.
Rematch kan Usyk een titel kosten
Het probleem is dat het inwilligen van die wens een prijs kan hebben. De WBC heeft Agit Kabayel al aangewezen als de volgende uitdager en die staat als verplichte tegenstander vooraan in de rij. Kiest Usyk toch voor Verhoeven, dan zou de WBC-titel het eerste slachtoffer kunnen worden. De WBA zou waarschijnlijk minder bezwaren hebben, omdat die bond Verhoeven na zijn optreden in Egypte al een plek in de ranglijst gaf. De IBF blijft de grote onzekere factor, nadat die organisatie Usyk eerder een uitzondering verleende waardoor hij de titel mocht houden zonder direct te verdedigen. De IBF-ranglijst van juni is nog niet gepubliceerd.
Agit Kabayel reageert op besluiteloosheid Usyk
Op Instagram reageert Kabayel strijdvaardig op het nieuws van Usyk. "13 days left", stelt Kabayel. "Still no answer from Team Usyk. Let's give the fans what they want - or vacate the title and let the division move forward." Waarmee hij Usyk herinnert dat als hij niet het gevecht tegen hem aanneemt hij op 1 juli zijn WBC wereldtitel kwijt is.
Usyk aan zet
Bijna een maand na het gevecht heeft Usyk zich nog altijd niet publiekelijk uitgesproken over zijn volgende stap. Dat uitstel wordt steeds belangrijker, want de zwaargewichtdivisie wacht niet eeuwig. De Oekraïner staat voor een keuze: doorgaan met de verplichte verdedigingen die bij zijn regeerperiode horen, of Verhoeven het einde geven waarvan de Nederlander vindt dat het hem werd afgenomen. Die twee opties laten zich niet langer combineren zolang alle drie de verenigde titels in zijn bezit blijven. Verhoeven wil het einde. Usyk zou daarvoor mogelijk een gordel moeten inleveren.
Scherm­afbeelding 2026-06-19 om 10.20.59

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-06-19 om 01.23.34

Hitproducer Tay Keith op 29-jarige leeftijd overleden

NEWS19 jun, 1:25
Scherm­afbeelding 2026-05-13 om 22.21.24

Gamers opgelet: Op deze datum starten de officiële pre-orders van GTA 6

GAMES18 jun, 15:41
Scherm­afbeelding 2026-06-19 om 01.15.57

Donny Roelvink verliest twee weken na aankoop van nieuwe auto zijn rijbewijs: “Ik word knettergek”

NEWS19 jun, 9:56
Scherm­afbeelding 2026-06-07 om 21.20.18

Recordvangst van 237 kilo cocaïne in Liberia gelinkt aan drugsbaron ‘Bolle Jos’

NEWS18 jun, 16:13
shutterstock_2681515513

Financiële tegenvaller voor Ajax: Ziggo stopt na 12,5 jaar als hoofdsponsor

SPORTS18 jun, 16:24

Loading