Zus van Cristiano Ronaldo haalt uit naar nationale team Portugal na zwakke WK-start: “Een vreemd WK, heel vreemd”

19 jun , 17:09SPORTS
shutterstock_2547123911
Cristiano Ronaldo kreeg na het zwakke optreden van Portugal tegen DR Congo een storm aan kritiek over zich heen. Zijn zus Kátia Aveiro pikt dat niet en mengt zich op opvallende wijze in de discussie rond haar broer.
De inmiddels 41-jarige Ronaldo speelde een beroerde wedstrijd, wat hem zowel in de binnen- als buitenlandse pers op flinke kritiek kwam te staan. Vooral het buitenland was hard. “Portugal zwak, Cristiano Ronaldo nog zwakker”, kopte het Duitse Bild. Het Spaanse Marca was al even kritisch: “Cristiano Ronaldo kreeg twee kansen in het strafschopgebied, maar de nummer 7 lijkt zelfs op dat vlak zijn sprankeling te zijn kwijtgeraakt.” Zijn vriendin Georgina Rodríguez stak de aanvaller publiekelijk een hart onder de riem.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Wie ook achter Ronaldo staat, is zijn zus Kátia Aveiro. Vaak als haar broer negatief in het nieuws is, slingert zij een tegengeluid de wereld in, en dit WK is dat niet anders. Op haar Instagram Story reageerde ze fel op de kritische geluiden. “Op magische wijze waren ze vergeten hoe ze de bal moesten rondspelen, terugveroveren en hoe ze tegenaanvallen moesten opzetten”, begon ze. “Het spel draaide volledig om achteruit passen op het middenveld. Een vreemd WK, heel vreemd”, schreef Aveiro.
Ook kritiek op Bruno Fernandes
Aveiro liet het niet bij die ene boodschap. Ze gaf ook een like op een Instagram-post waarin Bruno Fernandes werd bestempeld als een pipocar. Dat is een populaire term in het Braziliaanse voetbaljargon voor een speler die uitblinkt bij zijn club, maar zich vervolgens verstopt in een andere context, in dit geval het nationale elftal. Dat de zus van Ronaldo de post likete én zelf een kritische noot plaatste, werd in Portugal opgepikt, onder meer door sportkrant A Bola.
Portugal moet zich revancheren
De grote vraag is welke impact de opmerkingen zullen hebben op de spelersgroep. Portugal heeft nog twee groepswedstrijden om de schade te herstellen. Eerst wacht op 23 juni het duel met Oezbekistan, waarna de groepsfase op 28 juni wordt afgesloten tegen Colombia. Voor Ronaldo en zijn ploeggenoten is er dus alle reden om de kritiek snel te laten verstommen.
Foto: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

HET LAATSTE NIEUWS

Split Photo Design-10

Rematch Rico Verhoeven tegen Usyk kan Oekraïense wereldkampioen duur komen te staan: "13 days left"

SPORTS19 jun, 10:32
Scherm­afbeelding 2026-06-19 om 01.15.57

Donny Roelvink verliest twee weken na aankoop van nieuwe auto zijn rijbewijs: “Ik word knettergek”

NEWS19 jun, 9:56
Scherm­afbeelding 2026-06-19 om 01.23.34

Hitproducer Tay Keith op 29-jarige leeftijd overleden

NEWS19 jun, 1:25
Scherm­afbeelding 2026-06-19 om 13.21.01

Temptation Island verleider verdacht van megadiefstal bij StockX

NEWS19 jun, 13:27
Scherm­afbeelding 2026-06-19 om 14.28.30

Oranjefan Camila Benen gaat viral op het WK: het internet vindt haar Instagram

SPORTS19 jun, 14:36

Loading