In september 2019 liep een ruzie tussen de groepen KSB en FOG uit de hand en er kwamen machetes aan te pas. Alexio F. (19), Yamanney A. (21) en Jay-Ronne Grootfaam aka RS sloegen op een elkaar in met de messen en uiteindelijk stak Alexio Grootfaam in zijn nek. Dit overleefde de toen 18-jarige RS niet.
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Vandaag, bijna drie jaar later, veroordeelt de rechtbank in Amsterdam Alexio F. tot 20 maanden cel en jeugd-tbs voor doodslag. Volgens de rechter is er geen bewijs voor een vooropgezet plan, maar was de reactie van F. buitenproportioneel. F. zou RS gestoken hebben om te voorkomen dat die zijn vriend Yamanney zou neersteken. Laatstgenoemde is vandaag vrijgesproken.
Het OM had flink hogere straffen ge-eist, zo vroegen ze voor Alexio 8 jaar cel met dwangverpleging en voor Yamanney een celstraf van 12 jaar. Alexio is door zijn vele persoonlijkheidsstoornissen en gebrekkige ontwikkeling als jeugdige beoordeeld onder het adolescentenstrafrecht.