Defqon.1 gecanceld door extreme hitte en code rood weeralarm: “Niet wat we voor ogen hadden”

26 jun , 1:03NEWS
20180623-DefQon-Rossumedia-001-6840
Hardstylefestival Defqon.1 in Biddinghuizen wordt vanwege de verwachte extreme temperaturen voortijdig beëindigd. Alle bezoekers zijn om middernacht ingelicht en worden gevraagd de camping in de loop van vrijdag te verlaten.
De maatregel volgt nadat het KNMI donderdag code rood afkondigde voor acht provincies, waaronder Flevoland. Het is de eerste keer dat er een weeralarm geldt vanwege hitte. De organisatie wil daarom geen onnodige risico’s nemen met het oog op het welzijn van bezoekers en medewerkers.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

"Op een gegeven moment kom je op een kantelpunt met betrekking tot de veiligheid van je bezoekers en medewerkers. Code rood is dat zonder meer”, laat Sander Bijlstra, directeur van organisator Q-dance, weten. "Wij willen onze bezoekers tot in lengte der jaren blijven ontvangen en in de toekomst een onvergetelijke Defqon.1 organiseren. De editie van 2026 is ook onvergetelijk, maar niet op de manier die we voor ogen hadden.”
Eerder al minder bezoekers
Eerder besloot Defqon.1 de capaciteit al te verlagen vanwege de warmte. Op vrijdag en zaterdag waren alleen de 55.000 bezoekers met een weekendticket welkom, wat neerkwam op zo’n 15.000 mensen minder per dag. Met de volledige vervroegde beëindiging gaat de organisatie nu een stap verder.
Pendelbussen en compensatie
De bezoekers krijgen ruim de tijd om te vertrekken; Q-dance wil dat de camping om 18.00 uur leeg is. Voor gasten die geen eigen vervoer hebben of kunnen regelen, probeert de organisatie pendelbussen in te zetten. Na het weekend worden de tickethouders ingelicht over het compensatiebeleid. Daarmee komt er een abrupt einde aan een editie die door de uitzonderlijke hitte volledig anders verliep dan gehoopt.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-09-08 om 18.38.18

Virgil van Dijk en Patta presenteren exclusief shirt met Surinaamse pangi-print voor eigen jeugdtoernooi

NEWS09 sep, 15:30
shutterstock_2644482995

PS5 Pro prijs stijgt naar 1600 euro door schaarste in aanloop naar GTA 6

GAMES09 sep, 13:39
Scherm­afbeelding 2026-09-09 om 20.30.41

Kosso maakt moeilijke beslissing en emigreert met zijn gezin naar Kosovo: "Nederland, bedankt voor alles"

NEWS09 sep, 20:47
Scherm­afbeelding 2026-08-18 om 19.48.14

Fans vrezen dat GTA 6 te realistisch wordt met tanken en slapen: "Straks moet je nog belastingaangifte doen"

GAMES09 sep, 16:44
Scherm­afbeelding 2026-09-09 om 16.31.21

3robi haalt uit naar man die geld op hem gooit tijdens show in Marrakech: "Broer, gooi geen doekoe op mij"

NEWS09 sep, 16:37

Loading