Ruben Onuha heeft gereageerd op
de comebackvideo van zijn broer Samuel, die deze week voor veel bezorgde reacties zorgde. Volgens Ruben gaat het goed met zijn broer en zijn de beelden ouder dan ze lijken. "De video is ook een oude video, dus het is niet zo dat die video van nu is", zegt hij in een nieuwe video.
De jongere Onuha werd na het verschijnen van de 33 minuten durende video van Samuel overspoeld met berichten. Hij waardeert de betrokkenheid, maar vraagt om rust. "Veel mensen hebben me berichten gestuurd over mijn broer en dat waardeer ik enorm, want ik zie dat veel van jullie heel betrokken zijn", aldus Ruben. "Maar daarbovenop: gun me mijn rust."
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Hij benadrukt dat hij en Samuel twee verschillende mensen zijn die hun eigen keuzes maken. "Mijn broer is zijn eigen persoon, hij neemt zijn eigen beslissingen. We zijn allebei verschillende mensen en we maken verschillende keuzes. Maar het gaat goed met mijn broer."
"Respecteer dat alsjeblieft"
Ruben snapt dat het publiek de twee als eenheid ziet, maar wil niet langer worden aangesproken op het gedrag van zijn broer. "Stuur me alsjeblieft geen berichten over mijn broer. Natuurlijk begrijp ik dat jullie ons kennen als de Onuha brothers, maar uiteindelijk zijn we twee verschillende personen met verschillende levens. Respecteer dat alsjeblieft", zegt hij. "Natuurlijk begrijp ik de zorgen van sommige mensen, maar weet dat alles goed komt."
Tegelijkertijd laat Ruben weten dat zijn focus volledig ligt op ICON Amsterdam en het vierde kwartaal van hun e-commercebedrijf. Q4 is traditioneel de periode waarin het merk de meeste omzet draait, en hij wil zich daar nu op richten.
Context bij de video
Samuel Onuha deelde op 1 oktober zijn eerste content sinds het incident op Mykonos in juli, waar hij naakt door het centrum liep en bij de politie belandde. Ruben verklaarde destijds
dat zijn broer een acute psychische episode had doorgemaakt en gaf op 23 september nog
een update: het ging beter met Samuel, hij kreeg goede medische zorg en zou een paar weken van sociale media verdwijnen om te herstellen.
Een week later stond de video van 33 minuten alsnog online, opgenomen vanuit Colombia, waarin Samuel per helikopter arriveert, levenslessen deelt en op een paard zit. In de reacties vreesden kijkers dat hij nog altijd niet de oude is. Dat de beelden volgens Ruben oud zijn, verklaart mogelijk waarom de video zo weinig lijkt te stroken met de update van een week eerder. Wanneer de beelden precies zijn opgenomen, zegt Ruben er niet bij.