Naar inhoud springen

Willem Holleeder krijgt schadevergoeding en mag zwaarbeveiligde EBI in Vught verlaten

• NEWS
Scherm­afbeelding 2026-07-01 om 23.03.27
Willem Holleeder (68) mag de extra beveiligde inrichting (EBI) in Vught verlaten. Dat meldt zijn advocaat Chaimae Ihataren aan RTL Boulevard. Het betekent níét dat de tot levenslang veroordeelde crimineel op vrije voeten komt: hij wordt overgeplaatst naar een minder streng regime, een Afdeling Intensief Toezicht (AIT).
Justitie wilde Holleeder het liefst tot het einde van zijn leven in de EBI houden, maar verloor een procedure bij de Raad voor Strafrechttoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) nadat hij in beroep ging. Volgens de RSJ gelden er strengere eisen naarmate iemand langer in de EBI zit, en oordeelde de beroepscommissie dat het besluit van de Staatssecretaris „onredelijk en onbillijk” is, omdat met minder ingrijpende middelen kan worden volstaan. De Staatssecretaris moet binnen drie weken een nieuwe beslissing nemen en kan daarvan in principe nog afwijken.
★

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

De advocaat van Holleeder is tevreden. „De beroepscommissie heeft vandaag een duidelijke grens getrokken. Je kunt iemand niet ruim elf jaar in het zwaarste detentieregime van Nederland vasthouden op basis van steeds dezelfde, verouderde informatie”, aldus Ihataren. Holleeder krijgt ook een schadevergoeding van 900 euro voor de periode dat hij volgens de RSJ ten onrechte in de EBI zat, vanaf 5 februari 2026.
Zorgen bij OM en zussen
Binnen het Openbaar Ministerie bestond eerder grote onrust over een mogelijke overplaatsing. Justitie vreest dat Holleeder, van wie wordt vermoed dat hij nog over veel geld beschikt, opnieuw geweld zou kunnen laten plegen. Ook zijn zussen Astrid en Sonja, die eerder cruciale verklaringen tegen hem aflegden, maken zich al jaren zorgen. Astrid zegt echter niet bang te zijn: „Ik word goed beveiligd door de NCTV, daar heb ik vertrouwen in. Ik maak mij geen zorgen.”
Tweede Kamerlid Ulysse Ellian (VVD) noemt de kwestie „onbegrijpelijk” en wijst op „een cruciale weeffout” in het systeem. Volgens hem moet het eenvoudiger worden om grote criminele kopstukken langer in de EBI te plaatsen.

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-11-04 om 09.52.12

Rockstar bevestigt wereldwijde releasetijden van GTA 6 en vervroegd het preloaden van de game

GAMES•
ricoverhoeven

Tegenslag voor bokscarrière Rico Verhoeven, gevecht tegen Deontay Wilder van de baan: "We schakelen door"

SPORTS•
owen-wijndal

Owen Wijndal zou Feyenoord-speler graag bij Ajax zien spelen: "Bloedirritant om tegenover te staan"

SPORTS•
shutterstock_2659253519

Sony biedt in aanloop naar GTA 6 gamers tot 400 dollar voor PS5 die stof ligt te happen

GAMES•
shutterstock_2843413381

Italiaanse media zetten De Kuip in top 3 engste stadions ter wereld: "Als het stadion Hand in hand zingt"

SPORTS•

Loading