Lamine Yamal heeft zich kritisch uitgelaten over de manier waarop de Ballon d'Or wordt toegekend. De 19-jarige aanvaller van
FC Barcelona vindt dat mensen bij de prijs te veel waarde hechten aan zaken die er volgens hem niet toe doen, zoals het winnen van de Champions League of het aantal doelpunten.
"Het probleem is dat mensen dingen waarderen die niet relevant zijn voor de Ballon d'Or", zegt Yamal in gesprek met Movistar. De Spanjaard is zelf een van de genomineerden voor de prijs, die op 26 oktober wordt uitgereikt.
★
Voor vaste lezers
Mis geen nieuws meer van Puna.nl
Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.
Open Google ›
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Zijn kritiek richt zich vooral op het argument dat een speler van Paris Saint-Germain de prijs zou moeten krijgen omdat die club de Champions League won. "Als je de Champions League wint, krijgt
PSG, het beste team, de Champions League-prijs, en dat is het. Als de beste speler ter wereld voor PSG speelt, is het een ander verhaal", aldus Yamal.
'Heel verschillende dingen'
Ook topscorer worden is volgens hem geen reden om de Gouden Bal te winnen. "Als je 80 doelpunten maakt, krijg je de prijs voor 'topscorer'. Dit zijn heel verschillende dingen die mensen niet begrijpen." Hij sluit af met een duidelijke boodschap aan de stemmers: "Als de beste speler ter wereld de prijs wint, en niet degene die de meeste doelpunten maakt of de meeste titels heeft gewonnen, dan krijgt de prijs zijn ware waarde terug."
De woorden van Yamal zijn moeilijk los te zien van vorig jaar. Toen ging de Ballon d'Or naar
Ousmane Dembélé, die met PSG de Champions League won, en eindigde Yamal als tweede. Hij
gaf in juni toe teleurgesteld te zijn geweest en zei toen al te hopen dat de prijs dit jaar wel de zijne wordt. Zijn vader ging destijds verder en
sprak van een complot tegen zijn zoon.
Mbappé als enige rivaal
Yamal steekt zijn ambitie dit jaar niet onder stoelen of banken. Eerder deze week zei hij dat hij alleen
Kylian Mbappé als serieuze concurrent ziet en dat hij vindt dat hij de prijs dit jaar verdient. Mbappé
maakte zich op zijn beurt sterk voor de Ballon d'Or ondanks een seizoen zonder grote prijzen, met het argument dat er geen speler beter was dan hij.
Op 26 oktober wordt duidelijk of de jury de redenering van Yamal volgt. Wint hij, dan is hij op zijn negentiende een van de jongste winnaars in de geschiedenis van de prijs. Verliest hij opnieuw, dan zal zijn kritiek van nu ongetwijfeld nog eens worden teruggehaald.